Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Minden nyolcadik általános iskolás megbocsáthatónak tartja a gyilkosságot, ha az áldozat „megérdemli” büntetését, kétharmaduk pedig a „rászoruló” tolvajokat sem ítélné el – derül ki a Kaposvári Egyetem Pedagógiai Karának felméréséből.
Még mindig túlélők kutatnak a mentőalakulatok tagjai és japán katonák: a Mijagi prefektúrabeli Isinomakiban a március 11-i, Richter-skála szerinti 9-es erősségű földrengés az általános iskolát is romba döntötte, a diákok egy része jelenleg a szükségszállásokon kialakított osztálytermekben tanul.
Száműznék az iskolákból az energiaitalokat. Zacher Gábor toxikológus a tizennégy évesnél fiatalabb diákoknak „abszolút nem javasolná” a koffeines-taurinos üdítőitalok fogyasztását, de riogatni senkit nem akar.
A szerb felnőttek mintegy 23 százaléka nem végezte el az általános iskolát, a 15 évnél idősebbek közel felének nincs semmilyen szakképesítése - közölte Zarko Obradovic szerb oktatási miniszter.
Megszűnhet a Somogy megyei Nikla általános iskolája. A hétszáz lakosú település önkormányzata nem tudja tovább fenntartani az intézményt, amely csak akkor működhet tovább, ha átadják az egyháznak.
Iskolákra specializálódott tolvajokat tartóztatott le a rendőrség Tatabányán. Egy 24 éves férfi és egy 20 éves nő öt hónap alatt a város összes általános iskoláját kifosztotta, a legtöbb intézményből mobiltelefonokat, készpénzt és zenelejátszókat vittek el.
Nyolc helyett kilenc évig tartaná a diákokat az általános iskolákban Pokorni Zoltán. A fideszes oktatáspolitikus szerint így jóval több idejük lenne az alapvető képességek elmélyítésére, az ismétlésre és a gyakorlásra, az elképzelés ráadásul jól rímel a 15 éves korig tartó tankötelezettségre is. A kilenc évfolyamos általános iskolai modell nem ismeretlen Európában - igaz, sok pénzbe kerül.
A vállalatok tényleges költségvállalásával megvalósuló, német mintájú duális szakképzés magyarországi bevezetését szorgalmazza Pokorni Zoltán. A szakpolitikus a bevezetés alapfeltételének nevezte a megerősített közismereti alapképzést is, amelynek egyik reálisabb megvalósítási lehetősége a 4+5 osztályos iskolaszerkezet.
Az iskolákban bevezetendő mindennapos testnevelésről szóló kormányzati terv gyakorlati megvalósításán dolgoznak a százhalombattai tanárok és a helyi polgármesteri hivatal munkatársai.
Tanítási szünetet rendeltek el tíz napra a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsődobszán, mert csak így tudnak spórolni a költségeken, és a hatalmas fűtésszámlát nem bírják fizetni.
Szeptembertől az általános iskolák alsó tagozatán és ötödik osztályban várhatóan bevezetik a mindennapos testnevelést, ha az Országgyűlés elfogadja az új közoktatási törvényt. A mindennapos testmozgást felmenő rendszerben, később a felső tagozaton és középiskolákban is kötelezővé tennék.
Pénzügyi okokból intézményei átszervezésére készül Szolnok, több iskola például egyházi kezelésbe kerül - jelentette be a város polgármestere keddi szolnoki sajtótájékoztatóján.
A kínai Getu diákjai egy barlangban, a tehetős indonéziaiak bambuszokból, a Fülöp-szigeteki gyerekek pedig műanyag palackokból épített iskolában tanulnak. Van, ahol a furcsa ötletet a kényszer szülte, máshol tudatosan újrahasznosított anyagból építkeznek.
Hagyományőrzők tartottak bemutatót az egyik szombathelyi iskolában, a csoport egyik tagja a buzogány fejével véletlenül fejen talált egy harmadikos diákot.
Szabad beszélgetés, kézimunka, az ember élete, szépírás – ma már nemcsak a diákok, hanem a tanárok számára is ismeretlenek ezek a tantárgyak, pedig a 20. század első felében az elemi és polgári iskolák tantervének fontos része volt. Sok közülük beolvadt más tantárgyakba, átalakult vagy teljesen kikopott az oktatásból. De olyan tárgyra is találunk példát, amely sokévnyi elfeledettség után – úgy tűnik – ismét része lesz a kötelező tananyagnak.
Működésképtelenné válhatnak az esztergomi intézmények, többek között az iskolák és a kollégiumok az előző városvezetés felelőtlen gazdálkodása miatt – mondta Esztergom polgármestere a Vasárnapi Híreknek.