Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A májusi vizsgaszezon holnap a középszintű informatikaérettségivel folytatódik. Összeszedtük, milyen feladatok lesznek, hány pontot kaphattok egyes vizsgarészekre és mennyi ideig fog tartani az érettségi.
Hamarosan meglesznek az első körben megírt és kijavított érettségi dolgozatok, és ti is megnézhetitek a pontozott feladatsorokat. De hogyan és mikor, illetve hogyan tehettek észrevételt, ha valamire nem kaptatok pontot, de lehetett volna? Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Bár ilyen feladatok holnap (egy tesztet leszámítva) nem valószínű, hogy lesznek az érettségiben, hoztunk három föcitesztet estére, hogy könnyebb legyen a ráhangolódás azoknak, akik vizsgáznak.
Milyen feladatok leszenek a középszintű földrajzérettségin? Hány részből áll a feladatsor, és mennyi időtök lesz a megoldásra? Összeszedtünk minden fontos kérdést a holnapi vizsga előtt.
Az érettségi szezon második hetében a nemzetiségi nyelv és irodalom, a kémia, a földrajz, az ágazati szakmai vizsgatárgyak, a biológia és a társadalomismeret is sorra kerülnek.
Ha még nem ellenőriztétek a válaszaitokat, most megtehetitek. Összegyűjtöttük a magyar-, a matematika-, a történelem-, az angol- és a németérettségi hivatalos, az Oktatási Hivatal által közzétett megoldásait.
A brit, az osztrák és a holland mellett a német egyetemek is népszerűek a külföldi továbbtanulás felé kacsintgató magyar diákok körében – az ott szerzett diploma és a biztos nyelvtudás ugyanis itthon és külföldön is sokat ér. Persze nem feltétlenül kell költözni ahhoz, hogy valaki német egyetemen tanuljon.
Több tízezer érettségizőhöz jutott el a hét elején az a Facebook-poszt, amelynek szerzője azt állította: biztosan tudja, hogy idén a középszintű történelemvizsgán a Horthy-korszak külpolitikájáról, az ENSZ működéséről és Mátyás király belpolitikájáról kell majd esszét írni. A végzősök egy része komolyan is vette a tippet, amelyről szerda délelőtt kiderült, hogy fals volt. A diákok egészen más esszétémákat kaptak az írásbelin, de így sem jártak rosszul.
Úgy tűnik, hogy a töriérettségire készülő diákok egyszerre rohamozták meg este a történelmi témákat is feldolgozó oldalt. A helyzet ismét mémeket szült az érettségis Facebook-csoportokban.
A tegnapi matekvizsgák után megoszlottak a vélemények arról, melyik volt a legnehezebb a három utolsó, azaz választható feladatból. Nézzük, mit hagytak ki az Eduline olvasói.
Több mint 69 ezren érettségiztek kedd délelőtt matekból középszinten. Az első feladatsor rövid, gyorsan megválaszolható kérdéseiből összeállítottunk egy tesztet, hogy bárki kipróbálhassa, hogyan mentek volna neki a matekpéldák.
Hány esszét kell írnotok a középszintű töriérettségin? Mire érdemes odafigyelni, mikor kiválasztjátok a feladatot, és milyen témák kerülhetnek elő a vizsgán? Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
A dualizmus kora, az ipari forradalmak és a hidegháború is visszatérő téma a közép- és az emelt szintű történelemérettségin. Mutatjuk, milyen leckéket érdemes még átnézni,