Mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok a mai föciérettségin
Három vaktérképes feladatot kellett megoldaniuk az idei középszintű földrajzérettségi első, 20 perces feladatrészében a vizsgázóknak - tudta meg az Eduline.
Három vaktérképes feladatot kellett megoldaniuk az idei középszintű földrajzérettségi első, 20 perces feladatrészében a vizsgázóknak - tudta meg az Eduline.
Ma vizsgáztak az idén érettségizők kémiából közép- és emelt szinten. Sokaknak ez a vizsga a felvételihez is nagyon sokat számít, hiszen az egyetemen erre a tudásra épül majd minden. De mit várnak a felsőoktatásban? Erről kérdeztük Dr. Fittler Andrást Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának egyetemi docensét, megbízott általános és oktatási dékánhelyettesét.
Megnézhetitek az idei érettségik második hetének első érettséginapjának megoldásait - ilyen feladatok voltak a nemzetiségi nyelvi érettségiken, és így kellett őket megoldani.
Válságos állapotban van az 17 éves fiú, aki egy érettségi bulin esett ki egy Fő utcai ház második emeleti ablakából, mondta a fiú édesapja.
Kedden a közép- és emelt szintű kémia- és földrajzérettségivel folytatódott az érettségi szezon. Az Eduline-on ma is megtaláljátok a legfontosabb infókat a vizsgákról. A kémiaérettségi szakmai támogatását köszönjük a PTE Gyógyszerésztudományi Karának, a földrajzérettségi szakmai támogatását pedig a PTE Természettudományi Karának.
Mennyi idő lesz a vizsgára közép- és emelt szinten? Milyen segédeszközöket használhattok, és milyen feladatok fordulhatnak elő? Itt vannak a legfontosabb információk a földrajzérettségivel kapcsolatban.
Az idei érettségi második hetében jönnek a természettudományos tárgyak vizsgái is. Összeszedtük, mire kaphattok pontokat a kémiaérettségin és mennyi időtök lesz a feladatokra.
A kormány nevében köszönetet mondott a magyar tanári karnak Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, aki hétfőn Budapesten azt mondta: a tanárok példamutató módon szervezték meg és bonyolították le az érettségi vizsgákat.
Múlt héten hétfőn több mint 84 ezer diák kezdte meg az idei tavaszi érettségiket. A diákoknak nem volt könnyű, hiszen rendhagyó körülmények között vizsgáztak egész héten. A feladatokkal és az óvintézkedésekkel kapcsolatban vegyes visszajelzések érkeztek.
Ezekben a percekben kezdődik az érettségi második hete, reggel 8-tól nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgákkal, délután 2-től pedig franciaérettségikkel. Ma is jövünk a legfontosabb információkkal, holnap pedig a hivatalos megoldásokkal.
Néhány héten belül megnézhetitek a kijavított érettségi feladatlapokat. De mit tehettek akkor, ha nem értetek egyet a javítással? Mutatjuk a szabályokat.
Az érettségi első hetén túl vagyunk, jön a második. Megnéztük milyen vizsgákkal folytatódik az érettségi a következő héten.
A héten vizsgáztatok, vagy csak érdekelnek az idei vizsgák feladatai? Most összeszedtük az első hét összes vizsgájának összes megoldókulcsát és feladatlapját.
Jövő héten vizsgáztok természettudományos tárgyakból? Összeszedtük, milyen feladatok és témakörök szerepelhetnek a középszintű kémia-, biológia- és földrajzérettséin.
Az idei érettségire biztosan sokáig emlékezni fog mindenki. A diákoknak olyan helyzetben kellett számot adni a tudásukról, mint még soha, egy világjárvány idején. Összeszedtük a hét fotóit.
Nem csak a fő tantárgyakból használhattok segédeszközöket az írásbelik alatt. Ha a következő hetekben még fogtok választható tárgyból érettségizni, akkor érdemes már előre felkészülnötök a vizsgákra. Segítségképpen most összegyűjtöttük nektek a „legális puskákat”.
Maruzsa Zoltán az Emberi Erőforrások Minisztériuma köznevelésért felelős államtitkára ma elmondta, hogy lezajlottak a legtöbb diákot érintő vizsgák a héten.
Összességében kiegyensúlyozottak voltak a feladatok - mondta el az Eduline-nak Edényi László történelemtanár, a fővárosi Zrínyi Miklós Gimnázium igazgatója, hozzátéve: az első részben azért akadt jó néhány olyan feladat, aminek részletessége, illetve árnyaltsága okozhatott gondot a vizsgázóknak.
Az Eduline által megkérdezetett szaktanár szerint "minimum félrevezető, de inkább hibás az a feladat", amiben a zsidóság helyzetével kapcsolatban kellett a diákoknak több részkérdésre is válaszolnia.
A szaktanár szerint összességében elmondható, hogy a feladatsor az esszékérdéseknél okozhatott gondot a diákoknak, bár "szinte borítékolható volt a középkori magyar történet kapcsán az Árpád-ház vagy a vegyesházi 1308-1490 közötti időszak".