Jön a kérdezz-felelek videó Maruzsa Zoltánnal? Most ti is kérdezhettek
A fiatalokért felelős helyettes államtitkárnak Rácz Zsófiának tehettek fel kérdéseket az idei érettségiről.
A fiatalokért felelős helyettes államtitkárnak Rácz Zsófiának tehettek fel kérdéseket az idei érettségiről.
Az már biztos, hogy az írásbeli vizsgák az idei érettségin sem maradnak el. A legjobb módja a felkészülésnek, ha kitöltitek az előző évek feladatsorait. Most összegyűjtöttük nektek azokat a linkeket, amelyek a gyakorlás során hasznosak lehetnek számotokra.
Izgalmas hét van mögöttünk: a kormány végre döntött az érettségikkel kapcsolatban, az idei jelentkezőszám a felvételin negatív rekordot döntött, tavaly háromezerrel többen kaptak nyelvvizsgabizonyítványt, nem lesz több diákolimpia az idei tanévben. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Vészesen közeledik az érettségi, ami a járvány miatt idén még stresszesebb, mint általában. Ezért most összeszedtünk nektek néhány tanácsot, amelynek a betartásával eredményesebb lehet a felkészülés.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a megjelent kormányrendelet alapján nem tartja elégségesnek az érettségiben részt vevő személyek (diákok, pedagógusok, technikai személyzethez tartozók) élet- és egészségvédelme érdekében tett biztonsági intézkedéseket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) sajnálattal tapasztalja, hogy még kevesebb információ hangzott el a Kormányinfón, mint április 9-én, ezért a kérdések is szaporodtak.
Bár döntés még nem született a 2020-as érettségiről, Maruzsa Zoltán, a köznevelési államtitkár beszámolt a kormánynak adott javaslataikról, miszerint csak írásbeli vizsgákat szerveznének majd. De valóban az lenne a legjobb megoldás, ha elmaradnának a szóbelik? Olvasói levelek közül válogattunk.
A kormány mai javaslata szerint a 2020-as érettségi az eddigiektől eltérően zajlana: csak az írásbeli vizsgák lennének megtartva. De mit jelentene ez a gyakorlatban? Hány pontot lehetett eddig gyűjteni az írásbelin és mennyit ért a szóbeli? Most megnéztük, hogy a fő tantárgyakat hogyan érintené a rendszer módosítása.
A holland középiskolákban meg kellett szakítani az érettségi vizsgákat az iskolabezárások miatt.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét, csakúgy, mint más érintetteket, fokozott aggodalommal tölti el a közelgő érettségi lebonyolításának gondolata. Azt kérik, vonják be a tervezésbe a szakmai szervezeteket is.
Balatoni József, Jocó bácsi is megírta véleményét a távoktatásról. Nemcsak a rossz tapasztalatokat írja le, hanem a vidám pillanatokat is megemlíti.
Van olyan ország, ahol már biztos, hogy elmaradnak a 2020-as érettségi vizsgák, míg egyes helyeken kivárják a húsvétot. A magyar kormány szerint nálunk azonban már a héten megszületik a döntés: mi lesz az érettségi vizsgákkal?
Még mindig nincs döntés az idei érettségiről, de az új tankönyvjegyzék már megjelent a héten. Az egyetemisták számára sem egyszerű a távoktatás, ráadásul úgy néz ki, hogy a végzős hallgatóknak a szakdolgozatukat is online kell majd megvédeniük, és újabb hat egyetemre vár átalakulás. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
A Debreceni Egyetemen szimulációs gyakorlatokkal készítik fel a végzős hallgatókat a koronavírusos betegek kezelésére. Angliában kiderült, mi alapján fogják megkapni az érettségi eredményeiket a végzős diákok, nálunk azonban erre a döntésre még jövő hétig várni kell. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
A végzős diákok érettségi eredményeit a tanárok értékelése, az osztálytársakhoz mért teljesítmény és a korábbi években elért eredmények fogják meghatározni.
Pontosan egy hónap múlva kezdődne az idei érettségi szezon, de még mindig nincs semmi konkrét információ róla, hogyan fognak zajlani a vizsgák. A kormány azt ígérte, még húsvét előtt - azaz a jövő hét folyamán - meghozza a döntést.
Többek között a Nemzeti Alaptanterv (NAT) 2020 szeptember elsejére tervezett bevezetésének elhalasztását, a szakképzés átalakításának felfüggesztését és az érettségi, valamint a szakmai vizsgák alternatíváinak sürgős kidolgozását kéri a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Civil Közoktatási Platform (CKP) a kormánytól.
„A legjobb lenne, ha eltolnák az érettségit, talán a szóbelit meg se tartanák, vagy ha könnyítést kapnánk. Nem kibúvókat keresek, rendszeresen tanulok és készülök az érettségire, viszont ez a bizonytalan helyzet tönkretesz” – írta egy végzős olvasónk. Persze vannak olyan diákok is, akik nem örülnének, ha pár hónappal később lenne vagy elmaradna az érettségi. Újabb olvasói vélemények közül válogattunk.
Hogyan élik meg az érettségi előtt álló diákok a távoktatást? Mi a véleményük az új oktatási rendszerről? Újabb olvasók osztották meg velünk a tapasztalataikat.
Jocó bácsi, vagyis Balatoni József történelemtanár diákjai izgalmas - érettségire felkészítő - oktatóvideókat készítettek. A tanár maga is büszkén osztott meg belőlük néhányat, nézzétek meg őket.