Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Eddig négyszáz vélemény és javaslat érkezett a Szülői Hanghoz, amely az oktatást érintő legsúlyosabb problémákat gyűjti össze tanárok, szülők és diákok segítségével.
Nincs garancia arra, hogy az általános iskolák és az óvodák április 19-i nyitása biztonságos, a szülőknek azonban jogszabály alapján lehetőségük van arra, hogy a gyermekeiket otthon tartsák. Azt is fontos tudni, hogy bár 250 mulasztott óra felett felmerülhet az osztályozó vizsga, ezt az iskolának nem kötelező elrendelni.
Nemrég az Alapvető Jogok Biztosa is vizsgálatot indított az iskolaérettségik 2020-ban hatályba lépett új rendszerével kapcsolatban és több ponton jogszerűtlennek találta azt.
Nem csak a sajátos nevelési igényű vagy beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyerekek kapták meg az engedélyt az Oktatási Hivataltól. Viszont így sem volt könnyű dolguk azoknak a szülőknek, akik szerint gyermekük nem elég érett a szeptemberi iskolakezdéshez, ezért szerették volna még egy évig az óvodában tartani.
A szülők 70 százaléka találkozott elutasítással, amikor támogató szakmai véleményt kértek a szakemberektől vagy óvodapedagógusoktól. A Szülői Hang felmérése szerint súlyos hiányosságok vannak az iskolaérettségi eljárásban a szülők szakmai tájékoztatásával és a kérvényezés támogatásával kapcsolatban.
Már csak néhány nap áll a szülők rendelkezésére, hogy még az ünnepek előtt beszerezzék a január 1. és 15. között esedékes iskolaérettségi kérvényezéshez a támogató dokumentumokat. A Szülői Hang szerint azonban a kormányzat magára hagyta a szülőket: semmilyen érdemi segítséget nem nyújtott abban, hogy személyre szabott, érdemi pedagógiai támogatást kapjanak a döntéshez.
A Szülői Hang Közösség széleskörű online felmérést készített az iskolai járványkezelésről. A kérdőívet tízezer szülő töltötte ki, a válaszokból pedig látszik, hogy problémák vannak a kormányzati intézkedések végrehajtásával. De a tanórai távolságtartás, maszkviselet, illetve a kontaktkutatás és a tesztelés hiányossága mellett a hiányzásokból adód lemaradások is gondot okoznak.
A Szülői Hang is közleményt adott ki az érettségik kapcsán, melyben kiemelik, hogy különösen fontos az egészségügyi kockázatok csökkentése, főleg amikor a miniszterelnök szerint az érettségi kezdete egybeesik a járvány tetőzésének várható időpontjával.
Nem értenek egyet a köznevelési államtitkár javaslatával, miszerint az idei érettségin csak az írásbeli vizsgákat tartanák meg. A Szülői Hang Közössége is a lehetséges megoldásokat sorolja az idei érettségivel kapcsolatban.
Szavazhattok, ti mit tennétek az idei érettségikkel, a Szülői Hang az kéri a kormánytól, hogy vonják vissza a hatévesek beiskolázásának új rendszerét, ilyen szabály vonatkozik a frissen lejárt diákigazolványokra. Összeszedtük a mai nap legfontosabb oktatási híreit.
A Szülői Hang Közösség felmérést végzett az iskolaérettség elbírálásának új rendszeréről az érintett szülőkkel, az adatokkal pedig a szakmai egyeztetésekhez szeretnének hozzájárulni. A legfontosabb azonban, hogy a járványhelyzetben ők is komoly kéréssel fordulnak a kormányhoz.
Január óta már nem az óvoda, hanem az Oktatási Hivatal dönt az iskolaérettségről, a változást a Szülői Hang felmérése szerint a szülők 98 százaléka elutasítja - írja közleményében a szervezet.
Legkésőbb január 31-én kell beadniuk a felmentési kérelmet azoknak a szülőknek, akiknek gyereke idén nyáron betölti a hatot. Anonim kérdőív kitöltésével gyűjtene adatokat az iskolaérettségi vizsgálatokról a Szülői Hang.
A megváltozott iskolaérettségi vizsgálatok rendszere az SNI-s gyerekeket különösen hátrányosan érinti. Az új törvénymódosításból mint kiderült, kimaradt a rájuk vonatkozó speciális rész.
A Szülői Hang Közösség segédletet készített azon szülők számára, akik januárban gyermekük további egy év óvodai nevelését kérvényezik az Oktatási Hivatalnál.