Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kiderült, ki fogja vezetni a Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó alapítványt, lefújták a lengyel pedagógusok napok óta tartó sztrájkját. Ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
A Budapesti Corvinus Egyetem jelenleg Magyarország legjobb felsőfokú gazdálkodási tanulmányokat nyújtó intézménye, de a cél, hogy a modellváltás után az országon és a régión kívül is versenyképessé váljon - mondta a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója, a Maecenas Universitas Corvini Alapítvány leendő kuratóriumi elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Zseniális képeket találtunk a Budapesti Corvinus Egyetem épületéről a Fortepanon - a fotók az akkor még más funkciót betöltő Fővámpalotáról 1874 körül készültek.
Hamarosan állami alapítású alapítvány veszi át a Corvinus működtetését, de hogyan fogja ez a felvételit befolyásolni, változik-e a tandíj és vajon több külföldi diákot vonzz majd az egyetem? Csák János, a Corvinus Megújulásáért Felelős Projektszervezet vezetője beszélt ezekről a kérdésekről.
Összesen 9122-en jelentkeztek a Budapesti Corvinus Egyetemre, közülük 5813-an első helyen jelölték meg az intézményt, az összes leadott jelentkezések száma meghaladja a húszezret.
A Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kara, a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara – ezek az egyetemi karok vezetik a népszerűségi listát a 2019-es felvételin.
A tudománypolitika koordinációjáért felelős minisztert, vagyis az innovációs és technológiai tárca vezetőjét jelöli ki az állam nevében a Budapesti Corvinus Egyetemet fenntartó alapítvány alapításának felelőseként egy módosítás.
Balatoni Józseffel, ismertebb nevén Jocó bácsival a diákokra nehezedő nyomásról, Jilly Viktorral, a Fazekas-gimnázium vezetőtanárával a nyelvoktatásról beszélgettünk ezen a héten. Hírt adtunk az innovációs minisztérium tervéről, amely alapján műhelyiskolákat hoznának létre azoknak a diákoknak, akik nem fejezték be az általános iskolát, és arról is beszámoltunk, hogy a kormány kitart a 2020-as felvételi szigor mellett.
Az Országgyűlés ma tárgyalja azt a javaslatot, amely a Maecenas Universitatis Corvini vagyonkezelő alapítványra bízná a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartói jogait.
Megmarad az ingyenes tanulás lehetősége a Budapesti Corvinus Egyetemen - hangsúlyozta Pavlik Lívia, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) miniszteri biztosa, az egyetem kancellárja az M1 aktuális csatornán kedden.
Az egyetem versenyképességének növelése a célja annak a vagyonkezelői alapítványnak, amely Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány néven, az új működési modell alapján jön létre a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartójaként.
Idén is megtartja ingyenes próbaérettségi napját a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője. Február 16-án megtudhatjátok, hogyan haladtok a felkészüléssel.
Az egyetem fenntartóváltása nem érinti az ingyenes férőhelyek számát, és az önköltséges képzések térítési díjának emelése sem várható – reagált a Budapesti Corvinus Egyetem arra, hogy az Oktatói Hálózat keddi kerekasztal-beszélgetésén elhangzott: az egyetem gazdasági háttere elkerülhetetlenné teszi a hallgatói tandíjak jövőbeni emelkedését.
Még mindig sok kérdés van a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) diákjaiban és az oktatókban is az intézmény átalakulása kapcsán. Azonban a mostani álláspont szerint egy valami szinte biztosra vehető: a tandíjemelés elkerülhetetlen lesz.
Február közepéig jelentkezhettek a 2019-es felsőoktatási felvételire. Új cikksorozatunkban megnézzük, hányan kerülhetnek be a különböző egyetemekre és főiskolákra. 1. rész: Budapesti Corvinus Egyetem.
Az alapítványi konstrukcióban lehetséges elérni, hogy a Corvinus belátható időn belül a világ kétszáz legjobb egyeteme közé kerüljön – ezt mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és -szabályozásért felelős államtitkára.
Javában tart a vizsgaidőszak, az éjszakai baglyoknak kedvezve több egyetemi könyvtár meghosszabbította nyitvatartási idejét - van olyan könyvtár, ahol egészen éjfélig tanulhatnak az hallgatók. Jó hír ez a zajos kollégiumok lakóinak is, akik máshol nehezen tudnának felkészülni a vizsgákra.