Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legszegényebb, kínai származású diákok nagyobb eséllyel jutnak be a felsőoktatásba Nagy-Britanniában, mint a leggazdagabb fehér szülők gyerekei. Meglepő felmérésen álmélkodik a szigetország.
A University of Oxford vásárolta meg Percy Bysshe Shelley egy közelmúltban újrafelfedezett röpiratát, amely az angol romantikus költő egy versét is tartalmazza.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
Egy éhségsztrájkoló hallgatótársukért állnak ki a University of Missouri egyetemi focicsapatának tagjai. Óriási a botrány az egyetemen, ahol elszaporodtak a rasszista incidensek az elmúlt hetekben. Sokan az intézmény vezetőjének fejét követelik.
Orvostudományi képzést akarnak létrehozni Győrben, ahol az ország ötödik ilyen kara jönne létre. A Széchenyi István Egyetem rektora tudományegyetemet szeretne látni a városban.
Vérfürdőt tervezett az a 18 éves informatika szakos hallgató, aki szerdán négy embert késelt meg egy amerikai egyetem területén. Azon húzta fel magát a University of California diákja, hogy kizárták egy hallgatói csoportból. A támadót a rendőrök lelőtték.
Elfogadta a kormány azt a törvénymódosítási javaslatot, amivel 2018-ig kapnának haladékot azok a hallgatók, akik 2005 előtt kezdték főiskolai vagy egyetemei tanulmányaikat, de még nem szereztek diplomát. Az abszolutóriumot jövő szeptemberig kéne teljesíteni.
Érdekes eredményre jutott egy brit felmérés. Eszerint az állami fenntartású iskolák diákjai jobban teljesítenek az egyetemen, mint azok, akik ugyanolyan eredménnyel, de magániskolában végeztek. Azt is tudják már, mi ennek az oka.
Osztatlan egyetemi képzéssel és mesterszakos végzettséggel érhető el a legmagasabba bér. A mesterszakot is végzettek átlagosan 25 ezer forinttal keresnek többet az alapszakot végzetteknél – derül ki a Frissdiplomások 2014 tanulmányból.
Nyáron írtuk meg, hogy az egyetemeken használt Neptun nevű szoftvert az iskolákban is be akarja vezetni a kormány, ehhez pedig szinte fű alatt írtak ki pályázatot, amiről a Neptunt fejlesztő cégen kívül senki sem értesült.
Az MIT kutatói már átlátnak a falon. Az amerikai műszaki egyetem csapata most azon is kénytelen gondolkodni, hogy érjék el, hogy ne kerüljön rossz kezekbe a technológia, ugyanis egyáltalán nem kémkedésre szánták a találmányt.
Több mint 300 brit akadémikus fenyegeti bojkottal az izraeli egyetemeket, mert szerintük az ország sérti a palesztinok jogait. JK Rowling azonban inkább kulturális hidakat emelne a két ország között.
Talán nem ér titeket meglepetésként, ha eláruljuk, hogy a világ legdrágább egyetemei az Egyesült Államokban találhatók, bár ezek nem azonosak a világ legjobb helyre rangsorolt intézményeivel. Általában kisebb, egy-egy szakterületre specializálódott intézmények tartoznak ide, de pár nagyobb kutatóegyetem is felfért a listára. Lássuk, mi kerül évente még az MIT-nál vagy a Harvardnál is sokkal többe!
A Világgazdasági Fórum által vizsgált országok közül Magyarországon a legnehezebb kigazdálkodnia egy háztartásnak a felsőoktatási tandíjat. A szervezet listáját magasan vezetjük, de ennek egyáltalán nem örülhetünk.
A kollégista lét általában nem épp a finom ételekről szól – gondolhattátok eddig, ám erre igyekszik rácáfolni egy amerikai egyetemista. A Columbia University 21 éves hallgatója éttermet nyitott a kollégiumi szobájában, és akkori sikere lett, hogy az egész országban híre ment. A téli szünetig minden hely elkelt a koliétteremben.
Érdekes előterjesztés jelent meg a kormány honlapján. A tervezet – melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma jegyez - szerint mégsem kellene legalább 300 pontot összegyűjteni azoknak, akik alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeznek, és nyelvvizsga sem kell majd a mesterképzéshez.