Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Meg lehet élni 47 ezer forintból - egyetemistaként, távol a szülői pénztárcától, kollégiumban vagy albérletben? Mire elég az ösztöndíj, mire megy el a legtöbb pénz? Három egyetemistát kérdeztünk arról, mennyiből gazdálkodnak.
Egyre több amerikai egyetem és főiskola köt különleges szerződést a hallgatókkal: az intézmények garantálják, hogy a diákok négy év alatt megszerzik a diplomát – ha mégsem, a fennmaradó időben nem kell tandíjat fizetni.
Drasztikusan csökkentik az egyetemi férőhelyek számát, miközben a kisebb helyi főiskolák több ezer új hallgatót vehetnek fel - ezt tervezi a brit kormány.
A legelismertebb egyetemek neve a legtöbbször garanciát jelent a minőségi képzésre, amit a munkaadók gyakran kiemelt bérrel honorálnak. Íme az öt legmagasabb kezdő fizetést ígérő egyetem listája.
A leggazdagabb nők többsége soha nem járt egyetemre, családi örökségnek köszönhetik milliárdjaikat. Ha összeadnánk a világ öt legtehetősebb asszonyának vagyonát, az összeg több mint százmilliárd dollárra rúgna.
Különös flash mobbal lepték meg csoporttársaikat a torontói egyetem diákjai, akik A nyomorultak című musical egyik betétdalát kezték el énekelni az előadóteremben.
Nyolctól tizenkét évig terjedő szabadságvesztésre és teljes vagyonelkobzásra ítélheti a bíróság azt az egyetemi tanárnőt, aki nyolcszáz dollárt, vagyis 160 ezer forintnak megfelelő összeget kért a jobb jegyért egy hallgatótól.