Nem akarnak tandíjat fizetni az egyetemisták, éhségsztrájkba kezdtek
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Éhségsztrájkot kezdett több szerbiai egyetemista, amiért hiába teljesítette a törvényben elírt kritériumokat, mégsem került át az államilag finanszírozott képzésbe.
Több mint ötven egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot decemberben: a tájékoztatókon és az előadásokon nemcsak az előző évek ponthatárairól, hanem a képzésről, az elnyerhető ösztöndíjakról és a kollégiumi helyekről is kaphatsz információt!
Még nem döntötted el, melyik felsőoktatási intézményt jelölöd majd meg a jelentkezési lapodon jövő februárban? Akkor a jövő héten sem fogsz unatkozni, ugyanis tizennyolc egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot - ahol nemcsak a szakokról, hanem az oktatókról, a külföldi és hazai ösztöndíjakról, a kollégiumi helyekről és az elhelyezkedési esélyekről is beszerezheted a legfontosabb információkat.
A Népesedési Kerekasztal szerint az államnak kötelessége támogatni a gyerekbarát felsőoktatási intézményeket, ezzel is elősegítve a gyermekvállalást.
Diákok tízezrei tüntettek szerdán több brit nagyvárosban az egyetemi tandíj felső határának meredek emelése ellen. A demonstrációk gyakran összecsapásokba torkolltak, és a diákok több egyetemi épületet elfoglaltak.
Hátul is van szeme: egy New York-i művésztanár apró digitális kamerát ültetett a feje hátsó részébe - merőben művészi indíttatásból.
A Jobbik több ponton egyetért a felsőoktatási törvény Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár által bemutatott koncepciójával, amelyhez képest a párt visszalépésként értékeli a javaslat egyes elemeit kritizáló Pokorni Zoltán és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetőinek megállapodását.
Bátor tettre szánta el magát az idén hatvanhárom éves cambridge-i hallgatói lap, a Varsity divatszerkesztője – aktfotókkal mutatta be a téli sapka- és pulóvertrendet.
Jobban teljesítenek az egyetemi és főiskolai vizsgákon azok a hallgatót, akik rendszeresen használják a Twittert – állítják amerikai kutatók.
A tervek szerint egyetemet hoznak létre Ausztriában a jelenleg üresen álló köpcsényi (kittsee-i) kastély épületében.
Már több mint negyvennyolcezer támogatója van a „Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen” nevű Facebook-csoportnak. A törvénykoncepció bemutatása után pár nappal egy másik csoportot is létrehoztak a közösségi oldalon – a „Támogatjuk a kormány által kijelölt irányt a felsőoktatásban” nevű kezdeményezéshez eddig hatvanan csatlakoztak.
A Miskolci Egyetem hallgatóit különleges hagyományok kötik össze – minden karon ugyanúgy rendeznek szakesteket, ahogyan régen a selmeci akadémián.
Huszonhat egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot a jövő héten: a legfontosabb dátumok és helyszínek felvételizőknek.
Hét civil szervezet közös állásfoglalásban fejezte ki egyetértését az új felsőoktatási törvény tervezetével.
Támogatja az új felsőoktatási törvény koncepciójában megfogalmazott törekvéseket a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) - jelentette ki Kis Papp László, a szervezet elnöke csütörtökön Budapesten.
Simor András jegybankelnök és Király Júlia, az MNB alelnöke is önként lemondott a felsőoktatási intézményekben betöltött gazdasági tanácsi tagságáról.
Csoporttársai szombat este találkoztak utoljára a 21 éves holland hallgatóval, azóta senki nem látta: a rendőrség már értesítette a diák szüleit.
Le lehet leplezni a plagizáló, bérírókat foglalkoztató és a "használt" szakdolgozatokat vásároló végzős egyetemistákat és főiskolásokat? Egyáltalán indokolt-e elvárni, hogy a bolognai képzés hároméves alapszakjának elvégzése után egy negyven-ötvenoldalas tudományos munkát mutassanak be a hallgatók? Németországban börtönbüntetést kaptak a bérírók, de vajon itthon működne ez a rendszer? Erről a témáról tartottak vitafórumot a a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában.
Százezer és nyolcszázezer font, vagyis harminc- és kilencvenmillió forint közötti összeget költöttek az elmúlt években honlapjuk átalakítására a brit egyetemek, a hallgatók szerint feleslegesen – állítja a The Daily Telegraph.
Négyéves ösztöndíjat kínál kiemelkedő tanulmányi teljesítményű végzős középiskolásoknak a Klein Family Scholarship – a kiválasztott hallgató négy évig tanulhat a University of the South-on, az Egyesült Államokban.