Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Még az érettségi jelentkezés előtt érdemes nagyon végig gondolni, hogy pontosan milyen szakra vagy szakokra jelentkeztek, és miből kell emelt szintű érettségit tennetek. Mutatjuk a listát.
A legtöbb egyetemen szeptember 6-án, néhány intézményben 13-án indul a tanév, így maradt még egy vagy két hetetek azelőtt, hogy beüljetek az egyetemre. Használjátok ki a következő napokat - pár ötlet, amivel klasszikus lesz a nyárzárás.
Ma hirdetik ki a pótfelvételi ponthatárait - kiderül, hányan csatlakozhatnak az egyetemeken, főiskolákon azokhoz, akik már júliusban bekerültek a szakokra.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, 2020-tól alapvető felvételi követelmény, hogy legyen legalább egy tárgyból emelt szintű érettségi eredményetek. Mi a helyzet akkor, ha nem érettségiztetek emelt szinten? Vannak-e kiskapuk a jelentkezésben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A tanárhiány miatt biztosan komoly problémákkal kell megküzdeniük az iskoláknak ősztől, több országban pedig tervezik a tanévkezdést PCR tesztekkel és maszkokkal. Elhoztuk nektek a hét legfontosabb híreit az oktatásból.
A vírus miatt idén is elmaradtak a hagyományos év végi és felvételi vizsgák a brit iskolákban, 2020 után ismét a tanárok döntöttek a jegyekről. A szülők sok iskolában megpróbálták beleszólni a döntésbe.
Ma este nyolckor kiderül, hányan kezdik majd meg szeptemberben az egyetemet, főiskolát. Idén többen felvételiztek a felsőoktatásba, mint egy évvel korábban, de valójában lassan tíz éve 100-110 ezer körül stagnál a jelentkezők száma .
Már csak pár nap van az idei ponthatárokig. Mutatjuk a korábbi évek felvételi ponthatárait és minden olyan előzetes pontszámot is, amit már most tudunk.
Az sokszor csak a gyakorlatban derül ki, hogy egy előre eltervezett egyetemi szak mennyire passzol hozzátok. Ha meggondoltátok magatokat egy, két esetleg több félév után, és úgy döntöttetek, hogy nem fejezitek be az elkezdett képzést, akkor még válthattok. Mutatjuk, milyen szabályok vonatkoznak rátok.
Tegnap indult a tavaszi ügyintézés a 2021-es felvételiben, mi pedig összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell a következő hetekben.
A tavaszi ügyintézés egy hónap múlva, április 19-től indul a felvételiben. Ez a pár hét elég ahhoz, hogy (ha kell) átgondoljátok a felvételi jelentkezéseteket, ezért összeszedtünk minden fontos teendőt, határidőt és elintéznivalót, amire figyelnetek kell majd.
Az idei felvételi jelentkezési statisztikáira még várni kell - hiszen a jelentkezési határidő február 15-én járt le -, ám már most megnéztük, hányan kerülhetnek be 2021-ben a legnépszerűbb egyetemekre.
Nem mindenki állami ösztöndíjas képzésben kezdi majd el az egyetemet 2021-ben sem, így azokra is gondoltunk, akik tandíjat fizetnek majd az egyetemen. Milyen ösztöndíjakra pályázhattok – mutatjuk.