Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyetemre felvételiztek és államilag finanszírozott képzéseket szeretnétek megjelölni? Összesen hány államilag finanszírozott félévig tanulhattok az egyetemen, főiskolán? Vannak kivételek? Itt a válasz.
Február 15-ig jelentkezhettek az egyetemek és főiskolák szeptemberben induló képzéseire. De mi a helyzet akkor, ha még fogalmatok sincs, milyen szakot jelöljetek meg az e-felvételi rendszerében? Honnan lehet megtudni, melyik képzésen milyen tantárgyakat oktatnak, hol lehet a végzettséggel elhelyezkedni, és jó-e a hangulat a tanszéken? Megmutatjuk.
Mennyit kell fizetni, egyáltalán kell-e fizetni az egyetemi-főiskolai jelentkezésért? Hány szakot lehet ingyen megjelölni? Fontos kérdésekre válaszolunk.
2018-ban fogtok felvételizni, de még nem választottatok szakot? A böngészéskor érdemes azt is figyelembe venni, kell-e a felvételihez emelt szintű érettségi, és milyen tantárgyból kell letenni a nehezebb vizsgát.
Jövőre jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, ezért már most szeretnétek tisztában lenni a legfontosabb felsőoktatási fogalmakkal? Cikksorozatunk első részében megmutatjuk, mit jelent a képzések leírásában az A, a K, az N vagy éppen az O betű.
A többeltpontok kiszámolása a felvételik egyik legfontosabb része, ezért most megnéztük, hogy például hátrányos helyzetű jelentkezők hány pontot kaphatnak, ha igazolják a helyzetüket. Fontos kérdésre válaszolunk.
A többeltpontok kiszámolása a felvételik egyik legfontosabb része, ezért most megnéztük, hogy például a tanulmányi, és művészeti versenyeken szerzett oklevél után hány pontot kaphattok.
A többeltpontok kiszámolása a felvételik egyik legfontosabb része, ezért most megnéztük, hogy például a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél után hány pontot kaphattok.
2020-tól szigorúbbak lesznek a felvételi feltételei - derül ki a felsőoktatási felvételi szabályairól szóló rendeletből. De milyen feltételeknek kell megfelelniük a diplomás felvételizőknek?
2020-tól csak az felvételizhet egyetemre vagy főiskolára, akinek legalább középfokú nyelvtudása van. Csak a nyelvvizsga-bizonyítványt fogadják majd el? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Még jó pár óra van hátra a felvételi ponthatárok kihirdetéséig, de már most úgy érzitek, nem bírtok tovább várni? Nem vagytok egyedül, a következő tíz dolog közül legalább ötöt mindenki átél ezekben a napokban.
Ma este jönnek a 2017-es felvételi ponthatárai: egyetlen szám dönt arról, elkezdhetitek-e a tanulmányaitokat szeptemberben a kiválasztott egyetemen vagy főiskolán. De hogyan húzzák a ponthatárokat?