Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szerdán Orbán Viktor a Karmelita kolostorban tartott megbeszélést ötödik kormányáról. A megbeszélésen Csák János is részt vett, aki a felsőoktatásért (is) felelős minisztériumot vezetheti majd.
Szerdán hozták nyilvánosságra a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon több magyar egyetem is szerepel, ám a legjobb eredményt a Zeneakadémia érte el, amelyet az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyeteme közé soroltak. A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet szerezte meg – csak éppen a CEU neve mellett már nem Budapest, hanem Bécs szerepel.
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
Összeszedtük, mikor pihenhetnek az általános- és középiskolások, de mutatjuk azt is, mikorra időzítették a tavaszi szünetet a felsőoktatási intézmények.
Április elején tartják az általános iskolai beiratkozást. Hogy könnyebb legyen a választás, mutatjuk az összes fővárosi egyetemi fenntartású általános iskolát.
A legtöbb egyetemen február 7-e és 14-re között kezdődött el a második félév. A legtöbb intézményben vége az online oktatásnak, de van, ahol a hibrid formát választották.
Még van pár óra a felvételi jelentkezés véglegesítéséig, ezért ha eddig nem tettétek, most mindenképp érdemes átböngésznetek a kiválasztott képzések szakleírását.
Vészesen közeleg a felsőoktatási felvételi jelentkezési határideje, az utolsó simításokat érdemes már most elvégezni. Mutatjuk, mit nézzetek át alaposan a véglegesítés előtt.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Ha idegen nyelvű szakon tanulnátok, a legtöbb esetben plusz kiadással kell számolnotok. Ez az idegennyelvi hozzájárulás, amelyet akkor is fizetnetek kell, ha állami ösztöndíjasként tanultok szeptembertől. Mutatjuk a részleteket.