Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha az egyik legnépszerűbb szakot választottátok? Vajon be lehet jutni közepes érettségivel is? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Kétrészes cikksorozatunkban az elmúlt évek tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzését mutatjuk be: ezúttal az ápolás és betegellátás, a gazdálkodási és menedzsment, a gépészmérnöki, a jogász, valamint a kereskedelem és marketing szakokat.
Nehéz dolgotok lesz, ha gazdasági szakra szeretnétek bekerülni, ráadásul ösztöndíjas helyre pályáztok - egy év alatt 11 ezerrel ugrott meg az államilag finanszírozott gazdasági képzésre jelentkezők száma. A legtöbb szakon ráadásul már második éve központi ponthatárokat húznak.
Tizenegyezerrel több diák felvételizik az idén állami ösztöndíjas képzésre, mint egy évvel korábban. A legnépszerűbb alapszakra, gazdálkodás és menedzsmentre hétezren, gépészmérnökire, kereskedelem és marketingre, valamint turizmus-vendéglátásra ötezernél is többen jelentkeztek. Itt vannak a tavalyi ponthatárok, aki ezt megugorja, jó eséllyel az idén is bejuthat állami helyre.
Az idei felvételin is a gazdálkodási és menedzsment szakra jelentkeztek a legtöbben - mekkora lesz a verseny a különböző egyetemeken és főiskolákon a férőhelyekért?
Mennyit keresnek az öt legnépszerűbb gazdasági alapszak diplomásai? A legmagasabb fizetést az emberi erőforrások és a gazdálkodási és menedzsment szakon végzettek viszik haza.
Több mint 4500 hallgató jutott be valamelyik egyetemre vagy főiskolára az idei keresztféléves felvételin - a felvettek mindössze tíz százaléka kezd alap- vagy osztatlan szakon.
Turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, kommunikáció és média – ezek voltak a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzések az idei felvételin. A pótfelvételizők is válogathatnak az új, kétéves szakok közül – de miről fognak tanulni, ha a legtöbb jelentkezőt vonzó képzések közül választanak?
Gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing - az előző évekhez hasonlóan 2012-ben is ezek voltak a legnépszerűbb gazdasági szakok, amelyek annak ellenére vonzottak több ezer jelentkezőt, hogy már tavaly is csak fizetős formában indultak. Idén az üzleti szakok mellett a közgazdasági képzéseken sem lesznek állami ösztöndíjas helyek. Utánajártunk, félévenként mennyibe kerülnek a gazdasági szakok.
Közel ugyanannyian szeretnének a felsőoktatásban továbbtanulni 2011-ben, mint egy évvel korábban. A 141 ezer jelentkező nagy része alapképzésre jelentkezett, a legtöbben államilag támogatott képzési formát választottak. A legnépszerűbb idén is a gazdaságtudományi, a műszaki és a bölcsészettudományi képzési terület.