Elstartolt a nyári szünet, elfogadták a "pedofil törvényt" - ez történt a héten
Bár a héten már véget ért a tanév, oktatást érintő hírekből így sem volt hiány. Most összeszedtük, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Bár a héten már véget ért a tanév, oktatást érintő hírekből így sem volt hiány. Most összeszedtük, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Még mindig nem döntött a kormány a nyelvvizsga-amnesztiával kapcsolatban, megvan, kiket jelölnek az SZFE szenátusába, idén nem marad el a "kalapfeldobás", augusztus végén már nem lehetnek középiskolai gólyatáborok, újabb sikereket értek el a magyar diákok, és tovább folytatódott a Fudan Egyetem ügye. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Idén az udvaron tartják meg a "pótballagásokat" a középiskolák, tíz magyar egyetem került fel a világ legjobbjai közé és elmaradt a nagy "csoda", a béremelés után is csak 190 ezer forintot keres majd egy fiatal oktató. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Ballagások, szóbeli érettségi, szakképzési törvény módosítása, nyelvvizsga-mentesség, Fudan Egyetem, pályakezdő fizetések - erről mind-mind szó volt a héten. Mutatjuk az elmúlt hét nap legfontosabb történéseit.
A héten 1200 milliárd forint támogatástól esett el a felsőoktatás, folytatódtak az érettségik és pótnappal számolhatnak azok, akik betegség miatt nem tudtak részt venni az írásbeliken - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Bár ez a hét főleg az érettségikről szólt, azért egyéb oktatási hírekből sem volt hiány. Összeszedtük nektek, mi minden történt az elmúlt hét napban.
Kicsivel több mint egy hét és kezdődnek az idei érettségik, ezért már gőzerővel készülünk veletek a vizsgákra. Április 19-én újraindult a jelenléti oktatás az alsós osztályokban, ezzel többen nem értenek egyet. Szintén ezen a napon elindult a tavaszi ügyintézési időszak. Ismét szép eredményeket értek el a THE világrangsorban a magyar egyetemek, és számos versenyben remekeltek a magyar diákok. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
A kormány szerint minden készen áll az általános iskolák és az óvodák nyitására, a szakemberek és a diákok ezzel nem igazán értenek egyet. Néhány kivételtől eltekintve idén sem lesznek szóbeli érettségik, bárki leírhatja a véleményét a 2024-től bevezetésre kerülő érettségikről, nyilvánosságra hozták a következő tanév tankönyvjegyzékét. Vizsgálat indult a Szegedi Tudományegyetemen, a felsőoktatási modellváltás visszavonását kérik az MTA köztestületi tagjai. Ez történt a héten.
Két ütemben fogják oltani az oktatásban dolgozókat, április 19-én nyitnak az iskolák, eddig ötszáz önkéntes jelentkezett a kórházakba, hamarosan alig marad állami egyetem az országban, lejárt a Színművészeti 26 oktatójának felmondási ideje. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Két és félszeresére nőtt az óvodai felügyeletet kérők száma egy hét alatt, aláírásgyűjtés indult az érettségik megtartásáért, öt európai egyetem veheti át az SZFE százötven hallgatóját, idén online zajlik a középiskolai sorrendmódosítás, megjelentek a 2021-es felvételi statisztikái. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Egy kiadós KRÉTA leállással indult a hét, ennek ellenére a távoktatás alatt sem állt le (teljesen) az élet az oktatásban. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit a köz- és a felsőoktatásból is.
Egyre több iskolában rendelnek el rendkívüli szünetet a koronavírus miatt, megvannak az idei iskolahalasztási kérelmek eredményei, jön a közlekedési alapvizsga az általános iskolákban, a Magyartanárok Egyesülete szerint "nyolcvanéves visszalépés" az új magyarérettségi, folytatódik a modellváltási hullám, a héten is zajlottak az események az SZFE-n. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Tíz éve nem volt olyan rossz eredmény magyarból a központi középiskolai felvételin, mint idén, még mindig "hagyományos" érettségire készül a kormány, átvették az új épületük kulcsait az SZFE hallgatói, mindeközben az egyetem reklámokkal toboroz felvételizőket, és újabb két egyetemről röppent fel a hír, ahol fontolgatják a modellváltást. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Oktatási hírekből a héten sem volt hiány: újabb három egyetem szavazta meg a modellváltást, meghosszabbították a járványügyi korlátozásokat, kiderültek a keresztféléves ponthatárok, megtartották a középiskolai felvételi első pótnapját, (végre) megjelent az érettségi jelentkezési lapja.
A héten szó volt az egyetemek átalakításról, és az ezzel kapcsolatos vitákról, tovább bonyolódott az SZFE helyzete, az érettségi pedig még távolinak tűnik, de egyre több a kérdés a vizsgákkal kapcsolatban.
Egyre kevesebb tanár van, így akár iskolabezárásokra is fel kell készülni a jövőben, lejárt az iskolaérettségi kérelmeinek leadási határideje és törölték a 2021-es érettségi elhalasztását szorgalmazó petíciót. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Már csak néhány napjuk van a szülőknek, hogy leadják a tankötelezettség halasztásával kapcsolatos kérelmeket. Újabb egyetemek kerülhetnek alapítványi kézbe. Megvan, hol kaphat helyet a Fudan Egyetem budapesti campusa. Marad a távoktatás a középiskolákban, és ilyen lesz az élet az OKJ-s képzések után. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A 2020-as év sok szempontból különleges volt, számos újdonságot hozott az oktatásban is. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit sok éves összefoglalóval és felvételivel kapcsolatos cikkel.
A téli szünet előtti utolsó héten sem maradtunk az oktatást érintő történések nélkül. Az Országgyűlés döntéseitől kezdve, az OKJ-t megrohamozó diákokig mindenről beszámoltunk. Itt elolvashatjátok röviden az utóbbi napok legfontosabb híreit.
Január 11-ig az oktatási intézményekben is maradnak az eddigi intézkedések. Már csak néhány hetük van a szülőknek beszerezni a papírokat, ha nem szeretnék a gyereküket ősszel iskolába engedni. Megjelentek a 2021-es emelt érettségi szóbeli témakörei, illetve a keresztféléves felvételi statisztikái is, valamint újabb felsőoktatási rangsorokról számoltunk be. Mindeközben pedig megható hírekből sem volt hiány. Itt elolvashatjátok röviden a hét legfontosabb híreit.