Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár nem kötelező, hétfőtől elindult a iskolai és óvodai tesztelés, az SZFE vezetése érvénytelenítette a félévet, és jön az új képzéstípus, az okleveles technikusképzés is. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Öt vizsgaközpontban továbbra is lehet online nyelvvizsgázni, egyetemisták is fognak segíteni a tanárok tesztelésében, idén is az ELTE vezeti a HVG 2021-es felsőoktatási rangsorát, tovább folytatódik a sztrájk az SZFE-n, az épületet pedig biztonsági őrök őrzik. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Egyre több iskola áll át digitális oktatásra időszakosan, nő az egyetemek száma, melyek távoktatásban folytatják a félévet. Véget értek az írásbeli érettségik, de még tart a keresztféléves felvételi időszaka. Összeszedtük, hogy melyek voltak a legfontosabb hírek a héten.
Bár a héten a legtöbb helyen őszi szünet volt, az élet nem állt meg, rengeteg minden történt az oktatási területen. Megjelentek a Times Higher Education tematikus rangsorai, megkapták az ösztöndíjukat a szakképzésben tanulók, újabb országokban zártak be az iskolák, itthon is petíciót indítottak az iskolák bezárásáért, és tovább folytatódott az SZFE-ügy. Olvassátok el a hét legfontosabb híreit.
Az SZFE ügy egyre bonyolódik, a környező országokban sorra zárnak be az iskolák, az új törikönyvek vitás dolgokat tartalmaznak és elindult a keresztféléves felvételi is.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
Ez a hét sem telt eseménytelenül: október elején elindult a kötelező iskolai lázmérés, tovább folytatódik a sztrájk a Színművészetin, újabb iskolákban rendeltek el távoktatást vagy rendkívüli szünetet. Mutatjuk az elmúlt hét legfontosabb oktatási híreit.
Már a hetedikes fiúk is igényelhetik a HPV elleni oltást, jár a teljes táppénz a munkahelyükön megfertőzödött tanárokak, elkezdődtek a szrájkkövetelésekről szóló tárgyalások az SZFE-n, kitölthető a nyolcadikosok pályaorientációs tesztje és újabb sikereket értek el a magyar diákok a diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Pár nap van hátra az iskolakezdésig, mégis elég nagy a káosz az iskolai szabályok terén, több külföldi országban kötelezővé tették a maszk viselését. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit röviden.
A héten a legtöbb hír a közelgő iskolakezdéssel kapcsolatos volt - megszületett ugyanis az Emmi rendelet a szeptemberi szabályokkal, szó volt a szeptemberi bérletekről és a diákigazolványok érvényességéről is. Összeszedtük a legfontosabb oktatási híreket, amiről nem maradhattok le.
A héten beszámoltunk arról, hogy emelkedett a tanárok fizetése, megkezdődött az iskolaőrök felkészítése, illetve már több mint 80 ezer diplomát adtak ki nyelvvizsga nélkül. Utánajártunk, milyen formában indítják el a tanévet az egyetemek, és azt is megnéztük, mi lesz az idei gólyatáborokkal. A Színház- és Filmművészeti körül zajló kérdésekről és történésekről is írtunk, de természetesen a pótfelvételiről sem feledkeztünk meg. Most elolvashatjátok a hét híreit röviden.
Megvannak a 2020-as felvételi ponthatárai, megjelentek az idei év érettségi statisztikái, jövőre a szakképzésben tanulók is kaphatnak diákhitelt, online előadásokkal indul a következő félév az Óbudai Egyetemen, hét érmet nyertek a magyar diákok az online tartott diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Sokkal kevesebb idén a felvételiző, 2001 óta nem voltak ilyen kevesen. A héten kiderült, hogyan sikerültek a 2020-as, rendhagyó érettségik, a felvételizőknek pedig csütörtökig volt idejük a módosításra. Több hír is megjelent az iskolaőrséggel kapcsolatban és kreditrekordokat is gyűjtöttünk. Mutatjuk a hét híreit röviden.
Jönnek az iskolaőrök és terítéken van a csúsztatott, 9 órai iskolakezdés is. Ezen felül kiderült, mikor kezdődik az egyetem és hol tartanak diplomaosztókat, illetve milyen fontos dolguk van még a felvételizőknek a következő héten. Összeszedtük az elmúlt napok legfontosabb oktatási híreit.
Megjelent a Központi Statisztikai Hivatal 2019/2020-as tanévről szóló jelentése, eltűnik az őskor és a kortárs költők is az új tankönyvekből, továbbra sincsenek konkrét válaszok a Színművészeti átalakításával kapcsolatban, augusztusban jöhet a tanárok béremelése - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Vegyes fogadtatása van az iskolaőrségnek, tiltakoznak az SZFE diákjai, Jocó bácsi ismét megmondta, nyolc magyar egyetem a legjobbak között. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Az iskolák mellett kinyithatnak a nyelviskolák is, jöhetnek a ballagások és benyújtották a javaslatot az iskolaőri rendszerrel kapcsolatban. Izgalmasan indult a június is az oktatásban - most összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
Iskolaőrökkel biztosítanák a tanárok védelmét, elkészült a technikumok ajánlott óraterve, augusztustól újabb hat egyetem kerül alapítványi fenntartóhoz, a szakképzésben június 2-ától lehet pótolni az elmaradt gyakorlatokat, több egyetemista sem kapott Diákhitel Pluszt - ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Hétfőn elindult az érettségi második hete, a helyettes államtitkár szerint az elmaradó szakmai gyakorlatokat pótolni kell, egyre több óvoda és bölcsőde nyitja meg kapuit, vita az iskolák kinyitása körül, ingyen elvégezhető informatikai tanfolyam. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.