Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már csak alig néhány hét van hátra a ponthatárok kihirdetéséig. Mutatjuk azokat az állami ösztöndíjas, nappali tagozatos szakokat, amiket csak egyetlen diák írt be első helyre.
Bár még több mint egy hónap áll a rendelkezésetekre ahhoz, hogy leadjátok a felvételi jelentkezéseteket, nem árt időben elkezdeni a megfelelő papírok és igazolások beszerzését, hogy biztosan ne csússzatok ki az időből. Mutatjuk, hogy pontosan mire lesz szükség.
Volt, aki 10 órát várt, hogy leadhassa jelentkezését az őszi érettségire. A rövid határidők miatt alig volt idejük a diákoknak beszerezni a szükséges dokumentumokat.
Frissen felvett egyetemi hallgatóként sincs korán elkezdeni körülnézni, hogy milyen lehetőségeket kínál az egyetem. A szakkollégiumok lehet nem az első helyen állnak a prioritási listán, de érdemes velük megismerkedni, hiszen sok helyen örömmel várják a gólyák jelentkezését is.
Az ügyintézési időszak végével és a ponthatárhúzás közeledtével egyre többen már azon gondolkodhattok, mi lesz, miután megtudjátok, melyik egyetemre nyertetek felvételt. Az egyik legfontosabb kérdés a lakhatás, legfőképp, ha vidékről a fővárosba, vagy épp ellenkezőleg, a fővárosból vidéki egyetemre mennétek, távol a lakóhelyetektől. A legolcsóbb lehetőség kétség kívül a kollégium, az érvényes jelentkezéshez viszont számos dokumentumra lesz szükségetek, amiket akár lassan el is kezdhettek beszerezni.
Már csak három napig lehet egyetemre jelentkezni az általános felvételi eljárásban. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, hogy érvényes legyen a jelentkezésetek.