A PDSZ szerint a tankerületi rendszer úgy rossz, ahogy van
A szakszervezet elnöke arról beszélt, hogy felkészületlen, nem megfelelő tapasztalattal rendelkező emberek vannak olyan pozíciókban, ahol kárt okozhatnak az oktatásban.
A szakszervezet elnöke arról beszélt, hogy felkészületlen, nem megfelelő tapasztalattal rendelkező emberek vannak olyan pozíciókban, ahol kárt okozhatnak az oktatásban.
Balázs József "Köszönetnyilvánítás" címmel juttatta el közleményét az ATV szerkesztőségébe.
Nem csak Magyarországon komoly kérdés a távoktatás alatt lemorzsolódó diákok helyzete. Angliában tízből négyen nem is tartották a kapcsolatot tanáraikkal a távoktatás alatt - derült ki egy friss kutatásból.
A PSZ online tanévzáró sajtótájékoztatóján szó volt a második félév zárásáról, béremelésről, iskolaőrségről és a tanárok terheléséről is.
Vasalódeszkával és úszásoktatással keltette fel a figyelmet a makói tesitanár, és most úgy tűnik az oktatási ombudsman is egyetért azzal, hogy a tanárt megsértették és megalázták.
Mióta szóba került az iskolaőrség lehetősége számos vélemény jelent meg ezzel kapcsolatban. Sok a kérdés a téma körül, például, hogy kiből lehet majd iskolaőr?
Az utóbbi napokban már többször írtunk róla, hogy 2020. szeptember 1-jétőtől iskolaőrökkel növelnék a tanárok és a tanulók biztonságérzetét az intézményekben. De biztos, hogy ez az egyetlen megoldás az iskolai erőszak megfékezésére? Utánajártunk, milyen alternatív megoldások léteznek az iskolákban.
Az államtitkár a benyújtott törvénymódosítási javaslat vitájában részletesebben beszélt az iskolaőrségről, ami egy rendészeti szervként működne.
Az Emmi minisztere értékelte az elmúlt hónapokat és a rendkívüli oktatási helyzetet.
Az Emmi közleménye szerint a nyári szünetben is biztosított a rászoruló gyermekek étkezése.
Csak a szokásosnál kisebb, legfeljebb 15 fős osztálylétszámokkal kezdődhetett az oktatás.
A gyerekek tíz százaléka már bejár óvodába, iskolába. Vajon miért az óvodákat nyitják meg először?
Hétfőn elindult az érettségi második hete, a helyettes államtitkár szerint az elmaradó szakmai gyakorlatokat pótolni kell, egyre több óvoda és bölcsőde nyitja meg kapuit, vita az iskolák kinyitása körül, ingyen elvégezhető informatikai tanfolyam. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Az oktatási akciócsoport nem zárta ki, hogy egyes településeken júniusban újrainduljon az oktatás az alsósok számára. De az iskolába járást nem lehetne kötelezővé tenni - hangsúlyozta az InfoRádiónak Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke, az akciócsoport tagja.
Alig egy hét van hátra az érettségik kezdetéig, a töriérettségi május 6-án, szerdán lesz. Addig van még egy kis időtök. Megnéztük, hogy mit érdemes az utolsó héten csinálni, átnézni.
A szakszervezetek szerint lényegében bárki elhelyezkedhet majd ezekben a munkakörökben, ha elfogadják a kormány köznevelési törvényt módosító javaslatát.
A történelemérettségin nem a helyesírás az elsődleges, de pontot veszíthettek, ha figyeltek oda.
Március közepén berobbant a diákok életébe a digitális távoktatás, mely akkor még ismeretlen helyzetnek számított, mára a legtöbb helyen sikerült belerázódni, azonban vannak helyek, ahol a mai napig megvalósíthatatlan a digitális tanrend.
Az emelt- vagy középszintű informatikai érettségi vizsgát jelesre teljesítők további vizsga nélkül igényelhetnek ECDL-bizonyítványt.
A világjárvány idején a Netflix is szeretné támogatni az otthonmaradást, így olyan ingyenes tartalmakat tettek elérhetővé, melyek segítik az otthonmaradók kikapcsolódását.