Újabb vizsga vár a diákokra: mikor lesz az idei kompetenciamérés?
Az országos kompetenciamérés feladatlapjait idén is kitöltik a 6., 8. és 10. évfolyamosok.
Az országos kompetenciamérés feladatlapjait idén is kitöltik a 6., 8. és 10. évfolyamosok.
Bevezetik az országos felsőoktatási kompetenciamérést és bővül a digitális tankönyvtár is az Oktatási Hivatal (OH) kiemelt programjának köszönhetően, amely mintegy kétmilliárd forintos uniós támogatásból 2019 szeptemberéig valósulhat meg - közölte a hivatal.
Szeptember 1-jén indul az OECD nemzetközi felnőtt képesség- és kompetenciamérési programjának (PIAAC - Programme for the International Assessment of Adult Competencies) magyarországi felmérése Magyarországon - jelentette be Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyekért felelős államtitkára, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) Nemzeti Tanácsának elnöke pénteken Budapesten a felmérés nyitórendezvényén.
A komptecenciamérések alapján összeállított listán nehéz dolga volt a nem fővárosi intézményeknek, de egy kis Nógrád megyei község feltűnően jól teljesített.
Szombat reggelre válogattunk nektek pár feladatot az idei kompetenciamérésből, amit a nyolcadik osztályosok írtak meg.
A XIV. kerületi Herman Ottó Általános Iskola, a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola, a IV. kerületi Megyeri Úti Általános Iskola, a Gazdagrét - Törökugrató Általános Iskola is Budapest húsz legjobban teljesítő általános iskolája között van a Hétfa Kutatóintézet számításai alapján. A kutatók a 2008 és 2015 közötti matematikai és szövegértési kompetenciamérés adatait dolgozták fel.
Ezekkel a feladatokkal kell boldogulnia egy tizedikes, tehát 16 éves diáknak.
Egymást érik majd a mérések az iskolákban a tanév vége előtt.
Hibás kulcs alapján javíthatták a feladatlapokat.
Furcsa összehasolításba keverte a PISA-tesztet az Oktatási Hivatal elnökhelyettese.
Az óvodától az általános és középiskolákon át az egyetemekig szeptember 1-én elstartol a tanév. Ezekre a dátumokra lesz érdemes a legjobban figyelni.
Országos kompetenciamérést tartanak szerdán az ország szinte összes iskolájában, több mint 266 ezer diák részvételével - közölte az Oktatási Hivatal kedden az MTI-vel.
Néhány órával a központi szintfelmérő vizsga, azaz a SATs nyelvtani feladatsorának kezdete előtt már hozzáférhetővé tette valaki a feladatokat.
Az Oktatási Hivatal február végére feldolgozta az Országos Kompetenciamérés (OKM) 2015-ös eredményeit, mely a hatodikos, nyolcadikos és tizedikes diákok szövegértési és matematikai képességeit mérte fel. A szövegértés kiegyensúlyozott képet mutat, de matematika terén a diákok keveset fejlődnek 8. osztály után.
Elképesztően lemaradnak a szakiskolás diákok a középiskolás társaikhoz képest olyan alapvető készségekben, mint például a szövegértés. Mutatunk két általános feladatot a kompetenciamérésből, amik sok szakiskolásnak gondot okoznak. Mi lesz azzal később, aki ezeket sem tudja helyesen megoldani?
A szakiskolások jó része aggasztóan gyenge alapképzésekkel kerül ki a munkaerőpiacra. A Defacto szerint nem azért, mert eleve gyenge képességekkel rendelkeznének, a főbb oka maga a szakiskola.
2016 szeptemberétől minden elsőéves egyetemistának és főiskolásnak kompetenciatesztet kell írnia. A képzés végén újabb méréssel derül majd ki, mennyit fejlődtek.
Majdnem 270 ezer, 6., 8. és 10. osztályos diák töltötte ki szerdán az idei kompetenciamérés matematikai és szövegértési feladatsorát. Próbáljátok ki, nektek menne-e.
Szerdán tartják a kompetenciamérést az iskolákban, ezen a napon a 6., a 8. és a 10. évfolyamon a szokásos tanítás helyett a tanulók az országos mérés feladatlapjait írják meg - közölte az Oktatási Hivatal (OH) kedden.