Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Sokáig szó volt arról, hogy kötelező lenne nyelvvizsgát tenni a felvételihez, de mi a helyzet most? Megnéztük, hogy kell-e nyelvvizsga 2021-ben, ha egyetemre szeretnétek menni.
Ha nyelvtanulás közben megtanultok néhány olyan kifejezést is, ami nem alapvető követelmény, akkor sokkal élvezetesebbé tehetitek a tanulást és hasznosíthatjátok is a tudást.
Újabb fontos olvasói levél érkezett hozzánk, ahol az volt a kérdés, hogy február 15-e után lesz-e lehetőség a nyelvvizsga bizonyítvány pótlására. Mutatjuk a választ.
Most készültök nyelvvizsgára, de még nem döntöttétek el, hogy melyiket válasszátok? Ha nem tudtok eligazodni a nyelvvizsgaközpontok világában, akkor mutatjuk, hogy hol találjátok az összes akkreditált vizsgaközpontot.
Ahogy azt már számtalanszor megírtuk, a tavaszi veszélyhelyzetben eltörölték a nyelvvizsgát, mint diploma feltételt, és enélkül is mindenkinek kiadták az oklevelét. De vajon mire számíthatnak azok, akik a 2020/2021-es tanév első félévében államvizsgáznak?
A tavaszi időszakban nyelvvizsga nélkül kiadták azoknak a diplomáját, akiknek a vizsga hiánya miatt nem sikerült megszerezni az oklevelet. Vajon most is lesz ilyen lehetőség? A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciáját kérdeztük.
Öt vizsgaközpontban továbbra is lehet online nyelvvizsgázni, egyetemisták is fognak segíteni a tanárok tesztelésében, idén is az ELTE vezeti a HVG 2021-es felsőoktatási rangsorát, tovább folytatódik a sztrájk az SZFE-n, az épületet pedig biztonsági őrök őrzik. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Szükségetek lenne egy (vagy több) nyelvvizsgára a diplomátokhoz, de nem tudjátok, melyeket fogadják el a felsőoktatási intézmények? Mutatjuk az akkreditált nyelvvizsgaközpontokat és nyelvvizsgahelyeiket.
Az előírt feltételeknek megfelelő öt vizsgaközpont kapta meg az akkreditációt az online formában, személyes érintkezés nélkül szervezhető nyelvvizsgáztatáshoz - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szerdán.
Csináltatok egy középfokú szóbelit, illetve egy írásbelit, de nem egyszerre? Vajon így is elfogadják a diploma kiadásához vagy szükséges külön papírt kérnetek az egyesítésről? Itt a válasz.
Az első nyelvvizsgátok előtt álltok, de meglepve tapasztaljátok, hogy minden vizsgaközpontnál fizetnetek kell a vizsgáért, pedig elvileg az első ingyenes? A nyelvvizsga ingyenesség nem egészen így működik. Mutatjuk a szabályokat.
2020 első félévében összesen 44 693-an nyelvvizsgáztak. Ez a szám több tízezerrel kevesebb a korábbi évek hasonló időszakaihoz képest. Megnéztük, milyen szinten születettek ezek a nyelvvizsgák, illetve azt is, mely nyelvek voltak a legnépszerűbb nyelvek. Mutatjuk a statisztikákat.
Már számtalanszor írtunk róla, hogy április 10-én megjelent a nyelvvizsgamentes diploma kiadására vonatkozó rendelet. De pontosan kik és meddig élhetnek a kedvezményes diplomaszerzés lehetőségével? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
Nyelvvizsgáztatok, de nem értetek egyet az értékeléssel? Mit tehettek ilyenkor? Mutatjuk, hova nyújthattok be felülvizsgálati kérelmet, illetve hány napon belül bírálják ezt el.