Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Beszigorított a moszkvai oktatási hivatal: megszüntette az egyik fővárosi középiskola akkreditációját, a kilencedik évfolyamos diákok jelentős része ugyanis legalább egy tantárgyból bukásra áll, négyes-ötös tanuló pedig alig akad az intézményben.
A felsőoktatási törvény tervezete egyértelműen kijelöli a fő irányvonalakat, ezek mentén át lehet alakítani a képzési rendszert – mondta az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában Princzinger Péter, az Oktatási Hivatal új elnöke.
Hétfő óta Princzinger Péter az Oktatási Hivatal elnöke. Bár a 36 éves jogász szakterülete a sportjog, oktatási ügyekben sem járatlan: 2000 és 2003 között igazgatóhelyettesként, majd ügyvezető igazgatóként az Educatio Kht.-t vezette, 2005 és 2006 között pedig az ELTE oktatási igazgatója volt. Ő az Oktatási Hivatal harmadik elnöke.
Princzinger Péter jogász, ügyvéd váltja Kerpen Gábort az Oktatási Hivatal élén - tudta meg az MTI a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatási államtitkárságán hétfőn.
Mindenhol rendben zajlottak az őszi érettségi vizsgák - közölte Kerpen Gábor, az Oktatási Hivatal elnöke. Az október-novemberi vizsgaidőszakban 161 intézményben 16 612-en maturáltak.
Nem elnökként, hanem megbízott elnökként vezeti az Oktatási Hivatalt (OH) Kerpen Gábor, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének korábbi vezetője, ezért kinevezéséhez nem volt szükség nyilvános pályáztatásra - tájékoztatta a stop.hu-t a Nemzeti Erőforrás Minisztérium.
Az Oktatási Hivatal (OH) feladatait az előző kormányzat súlyosan alulfinanszírozta, ezért tetemes hiány gyűlt össze - nyilatkozta Kerpen Gábor, a hivatal új elnöke, aki korábban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDDSZ) elnöke volt, a Magyar Nemzetben pénteken megjelent interjúban.
Az alapító okiratban lefektetett szabály ellenére nem nyilvános pályáztatás útján került az Oktatási Hivatal (OH) élére szeptember végén Kerpen Gábor. Az oktatási államtitkárság tájékoztatása szerint a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény vonatkozik a hivatal vezetőjére is, mely szerint személyére a szakminiszter tesz javaslatot, azt pedig a közigazgatási államtitkár véleményezheti - írja a nepszava.hu.
Több középiskolában azonos pontszám esetében az ábécésorrend alapján döntötték el, hogy ki jut be az adott intézménybe, miközben az iskolák 15 százalékában az intézményi felvételi tájékoztató nem tartalmazta a felvételi követelményeket - írja az Oktatási Hivatal (OH) jelentése alapján a Magyar Nemzet. A 2009. november 2. és 2010. április 30. között vizsgált iskolák csaknem hetven százaléka követett el valamilyen szabálytalanságot a középfokú felvételi során.
A Legfelsőbb Bírósághoz fordult az a kerepesi Széchenyi István Általános Iskola, melyet korábban az oktatási tárca, másodfokon pedig a Fővárosi Bíróság is elmarasztalt hátrányos helyzetű diákok szegregálása miatt - írja az Index. Az Oktatási Hivatal (OH) először kétszázezer forintos büntetést rótt az önkormányzatra, amiért több roma diákot egy osztályba különítettek el, majd további nyolcszázezer forintos büntetést az egyenlő bánásmód megsértése miatt határoztak meg.
Egymillió forintos bírságot kell fizetnie a kerepesi általános iskolának hátrányos megkülönböztetés és a közoktatási törvény megsértése miatt - határozott az Oktatási Hivatal (OH). A másodfokon jogerős ítéletnek megfelelően harminc napon belül fizetnie kell az intézménynek, egy újabb vizsgálat során pedig azt ellenőrzik majd: megszűntették-e a szabálytalanságokat. Több szülő szerint a jogsértések folytatódnak - írja a Népszabadság.
Túlterheltség miatt akadozott február 15-én, a jelentkezési határidő estéjén az elektronikus felsőoktatási felvételi rendszer, ezért meghosszabbították a határidőt: kedd reggel 9 órától 22 óráig újra megnyitották az e-felvételit. Közben az Oktatási Hivatalnál vizsgálatot indítottak a rendszer leállása miatt.
A kitöltés nem különösebben bonyolult, de érdemes néhány dologra odafigyelni, ha nem akarjuk, hogy jövőre a mi jelentkezési lapunk is a típushibák sorát bővítse. Márpedig ezekből jópár van, kezdve az olyan jelentkezési lapokkal amiket úgy adtak le, hogy azokon egyetlen szakot sem jelöltek meg.
Mi az a regisztrációs levél? Mikor lesznek a szóbeli érettségik? Mi a végső határideje a dokumentumpótlásoknak? Meddig lehet módosítani a jelentkezési sorrenden? Itt összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket amikre érdemes figyelni a 2010-es felvételi eljárás során.
2009 november 16-a a határidő, eddig az időpontig még bárki leadhatja a jelentkezési lapját bármely 2010-ben induló keresztféléves képzésre. A választékra nem panaszkodhatunk, idén harmincöt intézmény kilencvenkét karán, ezernél is több képzést hirdettek meg. Megpróbáltuk összeszedni, hogy mire kell figyelni a jelentkezési lap kitöltésénél.
Való igaz, hogy az e-felvételizők is február 16-án éjfélig rögzíthették jelentkezési adataikat az e-felvételi rendszerében, azonban a jelentkezési szándékuk csak a sikeres hitelesítés után válik érvényessé. Február 23-áig van lehetőségük, hogy postára adják a szükséges adatlapot, vagy az Ügyfélkapun hitelesítsenek.
Befejeződtek a 2008-as év őszi érettségi vizsgaidőszakának írásbeli vizsgái november 3-án. A több mint 14 ezer vizsgázó 165 vizsgahelyszínen problémamentesen vizsgázhatott 10 napon keresztül - tájékoztatta az Oktatási Hivatal az Edupress-t.