Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legtöbb hazai és külföldi felsőoktatási intézményben szeptembertől még hibrid oktatással próbálkoztak, de sok helyen az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt már a gyakorlati órákat sem merik személyesen megtartani.
A Szülői Hang Közösség széleskörű online felmérést készített az iskolai járványkezelésről. A kérdőívet tízezer szülő töltötte ki, a válaszokból pedig látszik, hogy problémák vannak a kormányzati intézkedések végrehajtásával. De a tanórai távolságtartás, maszkviselet, illetve a kontaktkutatás és a tesztelés hiányossága mellett a hiányzásokból adód lemaradások is gondot okoznak.
Ha unjátok a könyveket és a jegyzeteket, akkor érdemes kicsit szétnéztetek a online is, hiszen számtalan rendhagyó tanulási lehetőséget találhattok. Most ezekből gyűjtöttünk nektek össze párat.
Az Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskolát is elérte a koronavírus. Hétfőtől a felsősöknek online órákat tartanak, mivel a tanárok és a diákok között is találtak fertőzötteket.
Körülbelül 872 millió diák - a világ tanulóinak fele - továbbra sem tud személyesen iskolába járni a járvány miatt. Henrietta Fore, az Unicef ügyvezető igazgatója globális oktatási vészhelyzetnek nevezte a helyzetet.
A kisfiú édesanyja az interneten fordult segítségért a szülőtársaihoz, miután gyermekét elkapta a sírás az első online foglalkozása alatt, ahol az A betűvel ismerkedett.
Az oktatásügyi miniszter szerint a mintegy harmincmillió mexikói diák számára nem biztonságos visszatérni a tantermekbe, ezért televíziós és rádiós műsorok keretében juttatják el a tananyagot a tanulókhoz. Az oktatáson ugyanúgy kötelező lesz részt venni, mintha tantermi órák lennének, és természetesen a diákoknak vizsgázniuk is kell majd a tanultakból.
Hamarosan kezdődik a következő tanév, bár még nem tudjuk, pontosan milyen formában indul el az iskola szeptemberben, az utolsó félév biztosan komoly tanulság az iskoláknak, tanároknak és a diákoknak is. Horányi Gáborral a Lauder Javne Iskola főigazgatójával beszélgettünk tapasztalatokról és a lehetséges folytatásról.
A távoktatásból felbuzdulva kipróbálnátok magatokat más egyetemek kurzusain is? Ingyen tanulhattok idegen nyelveket, informatikát, vagy ami éppen érdekel titeket akár a Harvardon, akár az Oxfordi Egyetemen.
Eddig soha nem tapasztalt változást hozott, amikor az iskolák a digitális oktatásra váltották. Vajon milyen lesz a folytatás? Sikerül-e hasznosítani ősztől az elmúlt hónapok tapasztalatait, visszaáll a régi rend vagy egy teljesen új, modernebb rendszer alakul ki?
A debreceni nyári egyetem csaknem százéves történetében első alkalommal fordul elő, hogy a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődő külföldieket nem személyesen látja vendégül az intézmény: a világjárvány miatt idén online tartják meg a kurzusokat - közölte az egyetem sajtóirodája az MTI-vel szerdán.
Több országban folyamatosan enyhítenek, vagy már enyhítettek a korlátozásokon, ami az iskolákat is nagyban érinti. Szétnéztünk, hogy máshol hogy áll a helyzet.
Az alsóbb osztályok tanulói, így az általános iskolások, a középiskolák alsóbb osztályaiban tanulók, valamint a speciális iskolák diákjai is intézményi keretek között folytatják a tanulást hétfőtől Ausztriában a koronavírus-járvány miatti korlátozó intézkedések enyhítésével.