A Metropolitan Egyeteme cáfolja, hogy nehézségekkel küzdene
Az egyetem szerint megalapozatlan és félrevezető állításokat írtak róluk.
Az egyetem szerint megalapozatlan és félrevezető állításokat írtak róluk.
Mutatjuk, mikor és mekkora összegekre számíthattok 2025-ben.
Hány éves kortól lehet? Mennyibe kerül? Mennyi a havidíja? Hogyan segítheti egy bankszámla a pénzügyi tudatosságot? Most megválaszolunk minden kérdést, ami felmerülhet a bankszámlanyitással és a diákszámlákkal kapcsolatban.
Míg Magyarországon 2008 óta változatlanul 10-20 ezer forint családi pótlékot kapnak havonta a családok, Ausztriában akár 100 ezer forint is járhat egy gyerek után. Ez azonban kirívó eset, a környező országok gyerektámogatásai inkább a magyar mintára hajaznak. Megnéztük mennyi családi pótlék jár a gyerekek után az egyes országokban.
Nyilvánosságra hozták a PISA pénzügyiműveltségi-mérésének eredményeit. A magyar diákok átlageredménye nagyjából megegyezik az OECD-országok átlagával.
Egy friss kutatásban a különböző korosztályok pénzügyi tudatosságát és arról alkotott véleményét mérték fel.
Lassult, de még mindig 8 százalékos a "gyerekinfláció" egy friss felmérés szerint.
Az egyetemkezdés kikerülhetetlen feltétele a számlanyitás, a bankok ajánlatait azonban akkor is érdemes átböngészni, ha korábban már nyitottatok számlát. Mutatjuk, milyen ajánlatokat kínálnak a legnagyobb hazai bankok, és hogy milyen szempontokat érdemes figyelembe venni számlanyitás előtt.
A több százezres önköltséges képzések komoly anyagi terhet jelenthetnek a hallgatók számára, ezért most megmutatjuk, hogy milyen lehetőségetek van, ha hitelt vennétek fel a továbbtanulás finanszírozására.
Kevesebb lehetőségük van drágább termékeket vásárolni, de az ország gazdasági helyzetére is negatívan tekintenek a magyarok egy friss felmérés szerint.
"Menjen dolgozni!" - válaszolják sokan, amikor egy egyetemista pénzügyi nehézségekre panaszkodik. Egy friss kutatás szerint azonban a magyar egyetemisták többsége állandó jelleggel vállal valamilyen munkát, legyen szó arról, hogy a tanulmányai mellett teljes állásban dolgozik, vagy az órái között diákmunkát vállal. A helyzetükön ráadásul az ösztöndíjak sem segíthetnek, hiszen egy technikumban tanuló középiskolás is magasabb tanulmányi ösztöndíjakra számíthat, mint egy színötös mérnök-, bölcsész- vagy orvostanhallgató.
Többnyire csak havonta egyszer, augusztusban viszont kétszer is érkezhet utalás vagy kopogtathat a postás állami támogatásokkal. Mutatjuk, mikor, és mekkora összegekre számíthattok.
Azt egyelőre nem tudni, hogy a törvény mikor lép hatályba.
Mihálffy Béla szerint az egyedüli megoldás az lenne, ha átadnák a Wesley-iskolát az államnak, megtartva ezzel az intézmény jelenlegi színvonalát.
Ötből négy 10 és 17 év közötti fiatal komolyan aggódik amiatt, hogy a megélhetési válság milyen hatással lesz a családjára.
Késve érkeznek a fizetések és nem is kapják meg a teljes összeget a Szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium tanárai, miután az adóhivatal nyáron több mint félmilliárd forintot vont el az intézménytől.
Milyen funkciói vannak a pénznek? Ki vehet fel diákhitelt? Kinek a dolga az infláció kordában tartása? – Ha gazdasági szakra mentek, akkor sok hasonló kérdésre kell majd tudnotok a választ, de más szakosoknak is hasznos lehet tisztában lenni néhány pénzügyi fogalommal
Önálló élet, pályakezdés, infláció, drágulás - idén jelentősen kevesebbet tesznek félre a fiatalok az előző évi adatokhoz képest. A 18-25 éves korosztály többségének maximum 100.000 forint félre tett pénze van.
Ráadásul idén megduplázódott a felügyelet alá vett tankerületi központok száma. A pénzügyminiszter által kirendelt költségvetési felügyelő megelőző munkát végez, de akár fel is függesztheti a kifizetéseket. Az oktatáskutató szerint mindegyik tankerület kaphatna külső felügyeletet, az sem javítana a finanszírozás helyzetén.
A középiskolások nagy része saját vállalkozás indítását tervezi, kevesen számítanak állami nyugdíjra, a túlnyomó többség nyomon követi, hogy mire költ, és már pénzt is félretesznek – derült ki egy friss kutatásból.