Felvételi pontszámítás: mutatjuk, mire kaphattok esélyegyenlőségi többletpontot
Összegyűjtöttük, milyen jogcímen hány többletpontot szerezhettek az egyetemi-főiskolai felvételin.
Összegyűjtöttük, milyen jogcímen hány többletpontot szerezhettek az egyetemi-főiskolai felvételin.
Mutatjuk, milyen pontszámítási szabályok vonatkoznak azokra, akiknek már van diplomájuk, de most újra felvételiznének egyetemre vagy főiskolára.
Decemberben elindult a 2022-es felsőoktatási felvételi, egészen február közepéig van időtök végiggondolni, melyik egyetemre és milyen szakra szeretnétek jelentkezni. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
Hogyan kell a tanulmányi pontokkal kalkulálni, milyen érettségi tárgyakat vesznek figyelembe az egyetemi-főiskolai felvételin? Jár-e többletpont a középiskolai versenyeken szerzett döntős helyért, és ha igen, mennyi? A következő bő egy hónapban a legtöbb felvételiző felteszi ezeket a kérdéseket. Azért, hogy ne legyen ismeretlen terep a pontszámítás, elhoztuk nektek az összes szabály és a 2022-es változásokat is.
Hány pluszpontot érnek a nyelvvizsgák a 2022-es felvételin? Mutatjuk a friss szabályokat.
Mutatjuk, hogy működik a pontszámítás, ha felsőoktatási szakképzésre adjátok be a jelentkezéseteket a következő felvételin.
Hány pontot kaphattok az egyetemi-főiskolai felvételin a tanulmányi versenyeken elért eredményekért? Mutatjuk.
A hátrányos helyzetűek, a fogyatékossággal élő diákok és a gyermeket nevelő jelentkezők is kaphatnak pluszpontokat az egyetemi-főiskolai felvételin.
Egy hónap múlva indul az egyetemi-főiskolai felvételi. A pontszámításhoz a természettudományos tárgyakból szerzett jegyeitekre is szükség lehet.
Az általánostól eltérő pontszámítási szabályok vonatkoznak azokra, akik diplomásként felvételiznek alap- vagy osztatlan szakra, esetleg egy felsőoktatási szakképzés elvégzése után tanulnátok tovább. Mutatjuk, hogyan kalkulálhattok.
Külföldön végeztétek a középiskolát, de magyar egyetemre felvételiznétek? Mutatjuk, milyen pontszámítási szabályok vonatkozik rátok.
Utánajártunk, hány pontot kaphattok a középfokú vagy a felsőfokú nyelvvizsgáért, és arra is választ adunk, mi a teendőtök, ha külföldi bizonyítványotok van.
Összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amikre érdemes odafigyelnetek, hamarosan jönnek a végleges ponthatárok.
Tanulmányi eredmények, szociális rászorultság és sporteredmények – ezt mindet figyelembe veszik a kollégiumi pontszámításnál.
Nagyjából másfél hét van még hátra a ponthatárok kihirdetéséig, így nem meglepő, hogy gőzerővel zajlanak a számolgatások. Éppen ezért most összeszedtük a legfontosabb szabályokat, amelyeket nem szabad elfelejtenetek a pontok kalkulálásakor. Lesz szó a minimumponthatárokról, az előzetes ponthatárokról, illetve arról is, hányféleképpen adódhatnak össze a pontjaitok.
Ha mesterképzésre jelentkeztetek, akkor számolnotok kell azzal, hogy rátok teljesen más pontszámítási szabályok vonatkoznak, mint az alap- és osztatlan szakokra felvételizőkre.
Hamarosan kiderülnek a végleges ponthatárok, de ha addig is számolgatnátok egy kicsit, akkor próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Alap-, valamint osztatlan szakokon legalább 280, felsőoktatási szakképzéseken pedig legalább 240 pontot kell elérnetek a sikeres felvételihez. Az azonban nem mindegy, hogy mit számoltok ebbe bele.
Hogy lehet, hogy gazdálkodási és menedzsment szakon akár 22 pont különbség is lehet két egyetem végleges ponthatára között? Mennyiben változhatnak az előzetes ponthatárok június 22-én? Mutatjuk a legfontosabb pontszámítási statisztikákat.
Egyáltalán mit jelent a "régi típusú" érettségi, és pontosan milyen érdemjegyet érnek az egyes százalékok? Többek között ezekre a kérdésekre is válaszolunk.