Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Alkotmányos garanciát kérnek a tizennyolc éves korig tartó tankötelezettség fenntartására, ezért az Országgyűlés alkotmány-előkészítő bizottságához fordulnak a szülői szervezetek.
A Magyar Szocialista Párt Pedagógus Tagozata tiltakozik a tankötelezettség korhatárának a Széll Kálmán Tervben a kormány által megfogalmazott, 15 éves korra történő leszállítása ellen.
Észbontó ötletnek tartja a tankötelezettség felső korhatárának tizenöt évre leszállítását a Magyar Pedagógiai Társaság ügyvezető elnöke. Trencsényi László a Klubrádióban azt mondta, hogy ez a kormányzati elképzelés szembemegy minden racionalitással, olyan, mintha buta társadalmat akarnának reprodukálni.
Egyik pedagógus szakszervezet sem tartja elfogadható lépésnek a tankötelezettség tizenöt éves korra csökkentését. Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint a módosítást semmi nem indokolja, ezért nem érti, "hogyan merülhetett fel a XXI. században". A Pedagógusok Szakszervezete szerint így diákok százezrei lépnek majd ki az iskolarendszerből használható szakma és tudás nélkül.
Tizennyolcról tizenöt évre csökkentik az tankötelezettség felső korhatárát 2012 szeptemberétől - derül ki a kedden bemutatott Széll Kálmán Tervből. Két hete még nem erről volt szó: az új közoktatási törvény tervezetének február 11-i változatában az szerepel, hogy hattól tizenhét éves korig lesz kötelező iskolába járni.
Leszállítják a tankötelezettség felső korhatárát, állami kézbe veszik az általános iskolákat, és központilag határozzák meg, hogy az egyetemek és főiskolák hány diákot vehetnek fel egyes szakokra – többek között ilyen elemeket tartalmaz a kormány ma bemutatandó strukturális reformprogramja. A Hírszerző információi szerint az oktatás átalakításától jelentős megtakarítást vár a kabinet.
Jogerősen tíz hónap börtönre és egy év közügyektől eltiltásra ítélt egy házaspárt kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság; a sajókazai szülők már negyedik alkalommal álltak a hatóság előtt, mert gyermekeiket nem járatták iskolába - közölte Martossy György főügyészségi osztályvezető ügyész, sajtószóvivő
Egyre több szülő dönt úgy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településein, hogy a kassai Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium és Alapiskolába íratja be gyermekét - írta az Észak-Magyarország hétfőn.
Ki lehet-e tiltani az iskola épületéből a magántanulókat? Megakadályozhatja-e az osztályfőnök vagy az iskola igazgatója, hogy a diákok otthon, egyéni tanrend szerint készüljenek fel a vizsgáikra? Minden, amit tudni kell a magántanulói státuszról.
A tanulókat tizenhetedik születésnapjukon minden következmény nélkül eltávolíthatják az iskolából, ha nem értenek egyet az iskola pedagógiai módszereivel - ettől tart a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete, amely azt kéri az oktatási államtitkárságtól, hogy vonja vissza a tankötelezettség felső határának módosítására vonatkozó javaslatait.
A tanárok óraszámának csökkentését, az alkotói szabadságot és a középiskolai nulladik évfolyam tervét támogatja, a nyelvek oktatásának szigorítását és a tankönyvek ingyenessé tételét azonban egyelőre nem tartja indokoltnak a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.
Óvatos becsléssel a közoktatás költségvetési támogatásának mintegy évi 50 milliárd forintos növekedésével számol az oktatási államtitkárság 2012-től a pedagógusbérek rendezése és az új finanszírozási szabályok bevezetése, továbbá a létrejövő új évfolyamok, oktatásszervezési megoldások, valamint a kötelezően biztosítandó időkeretek következtében. Többek között ezt tartalmazza az új közoktatási törvény koncepciója.
Várhatóan 2012-ben vezetik be Magyarországon a duális szakképzést, de kísérleti jelleggel már 2011 szeptemberétől élhet a német szakképzési rendszer - jelentette be Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.