Csak illúzió, hogy szabadon döntesz, melyik egyetemen tanulj tovább?
Földrajzi közelség, iskolatípus, a szülők végzettsége – rengeteg tényező befolyásolja az ember oktatási pályáját. Viszont aki azok közé a szerencsésebbek közé tartozik, akinek a célja, hogy diplomát szerezzen, az jó eséllyel kiváló oktatókat és később jó állást szeretne, amiért igen gyakran akkor is a fővárosba megy tanulni, ha közelebb is van egyetem. A hallgatók egyetemválasztási szempontjait vizsgáló tanulmányok segítségével igyekszünk közelebb kerülni a címben feltett kérdés megválaszolásához.
Fennmaradt a neten a Zeneakadémia elvileg visszavont rektori pályázata, valaki jelentkezett is rá
Az újat viszont nem a Közszolgállás nevű, korábban sokáig elérhetetlen portálra tették fel, noha elvileg a rektori pályázatokat is ott kellene meghirdetni.
Fákat, iskolát és színházat is letarolva terjeszkedik a Ludovika – épül az NKE új központja
Tovább terjeszkedik a nyolcadik kerületet egyre jobban birtokba vevő Nemzeti Közszolgálati Egyetem. A 10 ezer négyzetméteres terület lebontása 312,2 millió forintba került, ami szinte semmi a teljes beruházás 45 milliárdos költségéhez képest.
Önköltséges képzésre vettek fel? Semmi pánik, mutatjuk, mik a lehetőségeitek
Egyetemistaként egy olyan szakaszba érkeztek, ahol bizony már a valós élet problémái erősen hatással lehetnek rátok - így van ez az anyagiakkal is. Számos kiadás merülhet fel a tandíj vagy a lakhatás szempontjából és ha nincs, aki ezt támogatni tudná, akkor sok esetben diákhitelhez kell folyamodni. Mutatjuk a legfontosabb részleteket.
Az élen továbbra is Cambridge és Oxford - ezek a legjobb brit egyetemek egy friss rangsor szerint
Megérkezett a Complete University Guide friss felsőoktatási rangsora a magyar diákok körében is népszerű brit egyetemekről.
Ismerkedj meg a Neptunnal - itt van minden, amit a gólyáknak tudni kell róla
Igaz, még csak most fogtok belecsöppenni az egyetemi életbe és kezdtek el megismerkedni annak ügyes-bajos dolgaival, a Neptunról biztos jóval a felvételik előtt hallottatok már. Minden egyetemista kedvenc felületéről van szó, ami sosem okoz csalódást, és természetesen mindig betölt, amikor a legnagyobb szükség van rá - vagy mégsem.
63 milliárd forintnyi rezsitámogatást kapnak az egyetemek
Az ősz közeledtével újra előkerülni látszik a tavalyi év egyik legfontosabb témája: a rezsi.
A Corvinus docense a vizsgabotrányról: „a hallgató családneve jól ismert a magyar üzleti életben”
Ádám Zoltán, az egyetem docense szerint az ügy összefügg a modellváltással, mert az új felállás „lebontotta az egyetem saját természetes immunrendszerét”.
Ezekre a dokumentumokra lesz szükségetek az egyetemi beiratkozáshoz
Ha azt hittétek, hogy az augusztust fontos teendők nélkül tölthetitek, le kell lomboznunk titeket: ez nem így van. Ebben a hónapban is számos fontos adminisztrációs teendő vár rátok, amik közül az egyik legfontosabb a beiratkozás.
Marad a gyarmatosító szobra az Oxfordi Egyetemen - még kiállítást is szerveznek neki
Sokéves vita után úgy látszik, mégis a helyén marad Cecil Rhodes szobra az Oxfordi Egyetemen. A Rhodes ösztöndíj alapítványa nem mérlegeli az egyetem emlékművével kapcsolatos vitákat, inkább a gyarmatosítás feletti saját kutatásukra összpontosítanak.
2020 óta nem volt ilyen magas az önköltséges képzésekre felvett egyetemi hallgatók száma
A diplomájuk megszerzése bizonyos szakokon így akár több millió forint is lehet.
Polónyi István: A mai felsőoktatási oktatáspolitika úgy működik, hogy 3-4 ember kitalálja, hogy mit is kéne csinálni, és ha nem tetszik, azt kétévente változtatják
Július 26-án véget ért az idei általános felvételi, a ponthatárok azonban több szempontból is tartogattak meglepetéseket. Az elmúlt évekhez képest néhány ezer fővel nőtt a felvett diákok száma, ez viszont inkább köszönhető a rendkívül alacsony pontszámoknak, mintsem a megfelelő oktatáspolitikának. Polónyi István oktatáskutatóval beszélgettünk.
Még Moszkvában és Kínában is a magyar Zeneakadémia miatt aggódnak
A Kulturális és Innovációs diszkriminatív pályázata ellen már a bécsi, moszkvai, de még a kínai Zeneakadémia vezetői is aggódnak, akik Csák János miniszternek levelet is írtak.
Közeleg a szeptember: mutatjuk, hogyan igényelhettek új diákigazolványt, ha most kezditek az egyetemet
Egy hónap és kezdődik az egyetem, ami a gólyáknak az első hetekben még biztos szokatlan lesz, ezért segítünk, hogy a diákigazolvány igénylése ne okozzon plusz aggodalmakat. Nem kell tőle félni, nem olyan stresszes, mint egy tárgyfelvétel.
Kiemelkedő értékelést kapott a Zeneakadémia zenei távoktatást segítő programja
A program a világ több mint 80 országában, bárki számára elérhető.
Két hónap után felmentették a Tokaj-Hegyalja Egyetem rektorát
Korábban Stumpf István, az intézmény kuratóriumának elnöke tiltakozott a kinevezése ellen.
Fontos nektek az állatvédelem? Különleges ösztöndíjprogramot hirdetett egy magyar egyetem
Tíz diplomás jelentkező ingyen szerezhet állatvédelmi jogász vagy szakokleveles állatvédelmi szakember képesítést a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.
Itt az ideje a kollégiumi jelentkezésnek: Mutatjuk milyen árakkal kell számolni a következő tanévben
A legtöbb helyen augusztus elejéig várják az egyetemek a kollégiumaikba való jelentkezést. Utánanéztünk, hogyan alakulnak a kollégiumi árak a 2023/24-es tanévben.
115 millió euróval támogatja a felsőoktatást az EU az Erasmus+ keretében
Az Európai Bizottság 159 projektet választott ki az Erasmus+ felsőoktatási kapacitásépítési programja keretében, hogy támogassa az unión kívüli országok felsőoktatásának korszerűsítését a világ különböző régióiban.
Oktatáskutató: A ponthatárok nagy szórásával differenciálódnak a diplomák
Egyre inkább nem mindegy az elhelyezkedéshez, hogy hol diplomázott az ember.