850 ezer brit friss diplomás kezdte el azelőtt törleszteni a diákhitelét, hogy ezt elvárták volna tőle
Ugyanis a brit rendszerben keresetfüggő, mikor kell elkezdeni visszafizetni és ők nem kerestek még a határérték felett. Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést, de nem egyszerű a helyzet.
Mit tartogat az egyetem az előadásokon kívül? Ilyen szakkollégiumok várják a frissen felvett hallgatókat
Frissen felvett egyetemi hallgatóként sincs korán elkezdeni körülnézni, hogy milyen lehetőségeket kínál az egyetem. A szakkollégiumok lehet nem az első helyen állnak a prioritási listán, de érdemes velük megismerkedni, hiszen sok helyen örömmel várják a gólyák jelentkezését is.
Egyetemi beiratkozás: mutatjuk, mikor és hogyan intézhetitek
Kihirdették a ponthatárokat, a Neptunban már elkezdhetitek nézegetni a tantárgyakat, de lassan a beiratkozással is el kell kezdeni foglalkozni, ugyanis van, ahol már augusztus elején időpontot kell foglalni hozzá. Összegyűjtöttük, hogyan zajlik a beiratkozás a különböző egyetemeken.
Összegyűjtöttük, hogy mit érdemes tudni a tárgyfelvételről
Mutatjuk, mit kell tudnotok a tantárgyfelvételről mielőtt élesben terveznétek meg az órarendeteket.
Ezekkel a feltételekkel tanulhattok ingyenesen, ha állami ösztöndíjas képzésre vettek fel titeket
Állami ösztöndíjas képzésre vettek fel? Mutatjuk, mi lesz a hallgatói szerződésben, amit a beiratkozáskor iratnak alá veletek.
Indulnak a kollégiumi jelentkezések: mutatjuk, milyen dokumentumokat érdemes beszereznetek
Bár a ponthatárok megérkeztek, továbbra sem dőlhettek hátra, hiszen az ügyintézés java még csak most kezdődik. Igyekszünk megkönnyíteni a dolgotokat, ezért most összeszedtük, miket érdemes beszereznetek, ha kollégiumba jelentkeznétek.
Nyomozás indulhat a Fudan Egyetem alapítványa ügyében
Polt Péter a rendőrséghez fordult a Fudan Alapítvány eltűnésével kapcsolatban.
Hiába rövidül a pedagógusképzések időtartama, ez sem jelent megoldást a tanárhiányra
Nem csak a ponthatárok lettek jóval alacsonyabbak, de bizonyos képzések időtartama is rövidebb lett az idei felsőoktatási felvételiben. A szakszervezetek szerint azonban a tanárhiányt ez továbbra sem oldja meg.
Kollégium, lakás vagy albérlet? Ilyen lakhatási lehetőségeitek vannak, ha most kezditek az egyetemet
Több mint 126 ezer felsőoktatásba készülő diák sorsa dőlt el a ponthatárhúzás éjszakáján, 95 ezren kezdhetnek szeptemberben valamilyen felsőoktatási képzésen. Ezzel együtt elindult a vadászat a minél kedvezőbb lakhatási lehetőségekért. Van, aki kollégiumi férőhelyre hajt, mások lakásbérlésre, esetleg vásárlásra készülnek. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha hamarosan ti is költöznétek.
Felvételi ponthatárok, tanév rendje és kompetenciamérés eredmények – sűrű volt július utolsó hete
Július 26-án kiderült, hogy kiket vettek fel egyetemre, ugyanis kihirdették a ponthatárokat, közben pedig a 2023/24-es tanév rendjéről szóló tervezet is megjelent. Jelentősen csökkentek a magyar tanulók eredményei a kompetenciamérésen, emiatt nézeteltérés alakult ki a Miniszterelnökség és a civilszervezetek között. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
A Stanford elnöke és a Northwestern vezetőedzője is belebukott abba, amit diáklapok feltártak róluk
A tengerentúlon elég komoly watchdog-szereppel működnek egyetemi újságok, így nem most fordul elő először, hogy következménye van annak, amit a diákújságírók megírnak.
Bár a miniszterek lemondtak, mégis kormányközeli személyek vannak az egyetemi kuratóriumok élén
Februárban jelentette be Gulyás Gergely, hogy az összes miniszter lemondott a kuratóriumokban betöltött pozíciókról. Erre azért volt szükség, mert a politikai befolyásra hivatkozva megtagadta a friss Erasmus+ támogatásokat az Unió. A lemondások ellenére azonban még mindig kormányközeli személyek vannak a vagyonkezelő alapítványokban.
Az ELTE is bevezeti a kétfaktoros hitelesítési rendszert
A továbbiakban nem lesz könnyű dolguk azoknak, akik illegálisan próbálnak behatolni az Eötvös Loránd Tudományegyetem tanulmányi rendszerébe.
Erasmus helyett gap year - van megoldás akkor is, ha őszig nem lesz megegyezés
A Tempus Közalapítvány az Erasmus+ programon kívül is kínál külföldi lehetőségeket a fiatalok számára.
Tovább drágul a Corvinus campusának felújítása, amit a miniszterelnök barátjának a cége végez
Tovább drágul a Corvinus Egyetem Ménesi úti campusának felújítása, és a beruházás kivitelezésének határideje is csúszik.
Online iratkozhatnak majd be a BGE frissen felvett hallgatói
Idén először lesz ilyen lehetőség a népszerű budapesti intézményben.
370 millió forintért a győri egyetemé lett Dzsudzsák Balázs egészségügyi cége
A tranzakció lebonyolításában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vett.
A távozó Corvinus-rektor a vizsgabotrányról: „egy hallgatónk benyújtott egy méltányossági kérelmet”
Elmondása alapján bár ő nem ismeri őket, tudja, hogy a hallgató szülei több oktatóval beszéltek, „ami nem helyes”.
"Nehéz bejutni államira, de legalább nem alapítványi" – ezt gondolja egy hallgató az ELTE jogász képzéséről
Sokan történelemből emelteznek, rengeteget készülnek az érettségire, több nyelvvizsgájuk van, teljesítményükkel legalább 450 pontot elérnek a felvételin, mégsem sikerül bejutniuk az Eötvös Loránd Tudományegyetem államilag támogatott jogi képzésére. Ákossal beszélgettünk, aki 2020-ban felvételizett, pont, amikor bevezették azt, hogy minimumponthatár helyett inkább nyolcvanra korlátozzák az államilag támogatott helyek számát.
Hiába az új rektori pályázat, továbbra sincs esélye a Zeneakadémia jelöltjének
Bár a pályázatot Csák János kulturális és innovációs miniszter ígérete szerint valóban kibővítették, a Zeneakadémia jelöltje, Kutnyánszky Csaba továbbra sem felel meg a feltételeknek.