Egyetemi vezetők kivételeztek egy hallgatóval a Corvinuson, mégis felmentették őket
Az Etikai Bizottság megállapította, hogy két egyetemi vezető etikai vétséget követett el, amikor megkülönböztetett módon vizsgáztattak egy diákot, akinek családja Mol-részesedéssel rendelkezik, végül a rektorhelyettes mégis felmentette őket.
Távozik a Corvinus éléről Takáts Előd, az egyetem rektora
Az egyetem közleménye szerint a belső átalakítást is villámgyorsan megszervező rektor több időt szeretne fordítani a tudományos munkára és kutatásokra.
A Tokaj-Hegyalja Egyetemen úgy néz ki, lezártnak tekintik a lemondásba torkolló rektorválasztást
A kérdés azért jelentős, mert most mutatkozik meg, tulajdonképpen kinek is van autonómiája: a modellváltás után: a tanárok és a hallgatók képviseletének vagy a kuratórium tagjainak.
Ahol nem panaszkodnak a dolgozók: 2022-ben 6,7 milliárd forintot költött bérekre az MCC
A "személyi jellegű ráfordítások" tették ki a közhasznú tevékenységre költött pénzek mintegy 40 százalékát.
Az alapítványi egyetemek kimaradhatnak jövőre az Erasmus- és Horizont-programokból
Ráadásul az Erasmus-ügy óta nem is hívják a magyar kutatókat európai programokba, tartva attól, hogy ez akár forrásvesztést is hozhatna. Merkely Béla szerint majdnem hárommilliárd forintnyi káruk volt ebből, noha a helyzetet nem ők okozták. A diákok szomorúak és dühösek.
Az MCC intézetigazgatója szerint is benne van a kevés diplomásban, hogy a kormány inkább a szakképzést népszerűsíti
Ahogyan az is, hogy a húszas éveik második felében már kevesebben mennek egyetemre.
Patthelyzet miatt lemondott kuratóriumi elnökségéről a modellváltást levezénylő Stumpf István
Szerinte ugyanis sérti az egyetemi önállóságot, hogy a kuratóriumban leszavazták a szenátus rektorjelöltjét.
Kiemelkedő egyetemek és évtizedes tankönyvmérleg a hét hírei között
Jönnek a szóbeli érettségik és a vizsgaidőszak, folytatódnak a tiltakozások – nem csak itthon, hanem Romániában is, megtervezték a jövő évi oktatási kiadásokat és lekerült a polcokról egy ifjúsági könyv. A hét érdekesebb és fontosabb sztorijaiból válogattunk, ha valamelyikről esetleg lemaradtál volna.
5 európai egyetemmel közösen pályázik oktatási, kutatási programokra a BGE
A stratégiai szövetség, amelyhez most a Budapesti Gazdasági Egyetem is csatlakozott, a közelmúltban már közel 6 millió eurós összegű támogatásra pályázott az oktatás, a kutatás, az innováció és a társadalmi szolgáltatások közös fejlesztésére.
Magyarország le van maradva a diplomások számát tekintve az EU adatai szerint
Összeségében nőtt a diplomások száma a tavalyi évhez képest az Európai Unióban, de a 2030-ig célként kitűzött számokat nem sikerült tartani.
A kormány elmondása szerint minden forrást biztosítanak az ERASMUS+ programhoz
Az Európai Unió még januárban fagyasztotta be a Magyarországnak járó uniós pénzeket az Erasmus+ és a Horizont Európa csereprogramokra.
Magyar egyetemek is szerepelnek a fenntarthatósági világrangsorban
Az alapján rangsorolják az egyetemeket, hogy mennyit tesznek a globális célok előmozdításáért, beleértve az éghajlatváltozás elleni fellépést, a szegénység elleni küzdelmet és a minőségi oktatást.
Bár az ügy még megoldatlan, a Corvinus továbbra is hirdeti az Erasmus programot a diákoknak
Az egyetem oldalán arra hívják fel a figyelmet, hogy a hallgatók legkésőbb június 12-ig pályázhatnak a külföldi ösztöndíjakra.
Miért dobálózik néhány hazai egyetem nemzetközi rövidítésekkel?
Bár még mindig nincsenek sokan, az utóbbi években több hazai egyetem is szerzett valamilyen nemzetközi minősítést – vagy egy-egy programjára vagy az egész intézményre. Vizsgamentesség, külföldön is értelmezhető diplomák – ilyesmit ígérnek, miközben az egyik érintett intézménynél azt mondják: a szervezetek abba nem szólnak bele, milyen tárgyakat tanítanak, inkább azt kérik számon, hogy céltudatosan tervezzék meg azokat.
Mesterképzésre jelentkeztek? Ezek a dokumentumok kellhetnek a felvételihez
Mivel más a pontszámítási szabály, más-más dokumentumokat, igazolásokat kérhetnek tőletek az egyetemek, mint alap- vagy osztatlan képzés esetén. Összeszedtük őket.
Értékesebb oklevél, magasabb szintű képzés? Utánajártunk, mire jó egy külföldön is akkreditált magyar diploma
EFMD, ACCA, AACSB - egyre több hazai egyetem szerez valamilyen nemzetközi akkreditációt, ami a világ élvonalába is repítheti bizonyos képzéseiket. Diákok segítségével jártunk utána annak, pontosan mit jelentenek ezek a rövidítések, és hogy milyen előnyökkel jár egy akkreditált képzésen szerzett diploma.
Van, ahol még július közepén is vizsgáznak: így alakulnak a vizsgaidőszakok az egyetemeken
A rezsiárak emelkedése megkavarta néhány egyetem szorgalmi időszakát, ezért van, ahol még a nyár közepén is lehetnek vizsgák. Összeszedtük, hogy a legnagyobb egyetemeken meddig tartanak a vizsgaidőszakok.
Kirúgták a lobbanékony professzort, aki machetével ment az újságírók után
Kirúgták a Hunter College egyik professzorát, miután egy machetével megfenyegetett egy fotóst és a New York Post riporterét.
Félbehagytátok az egyetemet? Mutatjuk, milyen kötelezettségeitek vannak
Állami ösztöndíjas hallgatónak lenni kötelezettségekkel jár: többek között azzal, hogy be kell fejezni az adott képzést, különben az állam visszakéri azt a pénzt, amit a hallgatóra fordított.
Vizsga helyett a miniszterelnök lányát kapták a Corvinus hallgatói
A diákok Vállalati és szervezeti rendezvények tantárgyból készültek zárthelyi dolgozatra, helyette a BDPST Group szakmai gyakorlatáról kaptak tájékoztatást, amit Orbán Ráhel tartott.