Újabb egyéves mesterszakokat indít a Corvinus ősztől
Öt új mesterképzést indít a Budapesti Corvinus Egyetem, ezek közül négyet egy év alatt el lehet végezni.
Megvan, ki lesz a felsőoktatás új helyettes államtitkára
Új helyettes államtitkár felel a felsőoktatásért: Varga-Bajusz Veronika február 1-jével áll munkába a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkáraként - közölte a tárca az MTI-vel.
Csák János szerint meg fognak állapodni Erasmus-ügyben az Európai Bizottsággal
Csák János optimista, úgy gondolja, lesz megegyezés az Európai Bizottsággal az Erasmus-program és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogram ügyében.
A Nyíregyházi Egyetem összes volt és jelenlegi hallgatója is nyelvvizsga-amnesztiát kap
Tehát nemcsak azok, akik már augusztusban végeztek vagy éppen januárban államvizsgáznak, hanem azok is (néhány kivétellel), akik már elkezdték a tanulmányaikat, de még közelében sincsenek a záróvizsgának.
Jövő héten kezdődnek az Erasmus-tárgyalások: Navracsics lemondhat, ha nem sikerül megállapodni
Persze csak akkor mondana le a miniszter, ha neki felróható okokból nem jön össze a megállapodás az ügyben. Jövő héten Varga Judit igazságügyi miniszter is tárgyal a kérdésben.
Tényleg siralmasak a fizetések az állami egyetemeken, a legfiatalabb oktatók alapbére a minimálbért sem éri el
Az állami egyetemek tanársegédeinek alapbére alacsonyabb, mint a 2023-as minimálbér – erre hívták fel a figyelmet ELTE-s dolgozók szerdán. Valóban siralmasak a fizetések, a legfiatalabb – de mesterdiplomával, nyelvvizsgákkal, doktori fokozattal, de minimum megkezdett doktori tanulmányokkal rendelkező – oktatók fizetése még a 2021-es és 2022-es emelés után is alig több, mint a magyarországi átlagbér fele. Az alapítványi egyetemeken valamivel jobb a helyzet, de nagyok a különbségek: könnyen előfordulhat, hogy ugyanabban a munkakörben az egyik intézményben bruttó 340 ezer, egy másikban 550 ezer forintot lehet keresni.
Hetek óta tudhatott a kormány a készülő Erasmus-ügyről?
Már egy decemberi dokumentumban is ott áll az Európai Bizottság figyelmeztetése, ráadásul Gulyás Gergely nyilatkozatával ellentétben a döntés nem is perelhető.
Több mint hatszáz ELTE-s dolgozó írt közös levelet: siralmasak a bérek az egyetemen, emelni kell
Majdnem 650 ELTE-s dolgozó írt közös állásfoglalást az egyetem vezetésének, ebben azt követelték, hogy emeljék az alapbéreket, azok ugyanis nem csak európai vagy közép-európai, de magyarországi összehasonlításban is extrém alacsonyak.
Jövő héten tárgyalhat az Erasmus-ügyről Navracsics Tibor Brüsszelben
A területfejlesztési és uniós források felhasználásért felelős miniszter hamarosan Brüsszelbe utazik, hogy uniós biztosokkal tárgyaljon az Erasmusról.
Az alapítványi egyetemek hallgatóit igen, de a Magyarországra érkező külföldieket nem tiltják ki az Erasmus-programból
Az Európai Bizottság döntése szerint a modellváltó egyetemek hallgatói és oktatói nem vehetnek részt az Erasmus-programban. Viszont - úgy tűnik - külföldi hallgatók ezekre az egyetemekre is érkezhetnek erasmusosként.
Rektorok: elfogadhatatlan, hogy egy politikai vita miatt ne utazhassanak a hallgatók Erasmusszal
Az egyetem fenntartójától függetlenül, diszkriminációmentesen biztosítani kell azt a jogot, hogy az Európai Unió oktatási, mobilitási programjaiban, valamint kutatási együttműködéseiben részt vehessenek a hallgatók és dolgozók - írta a Magyar Rektori Konferencia (MRK).
Egy-két évet még várni kell arra, hogy kiderüljön, tudnak-e javítani a rangsorokban a modellváltó egyetemek
Leghamarabb 2024-ben vagy 2025-ben derülhet ki, előrelépnek-e a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban az alapítványi fenntartásba került egyetemek.
A hét hírei: tovább dagad az Erasmus-botrány, könnyebb lesz kirúgni a polgári engedetlenkedő tanárokat
Bizonytalan helyzetbe került 21 magyar alapítványi egyetem nemzetközi csereprogramjának jövője, március végéig kell megállapodnia a kormánynak, ha 2024-ben is szeretnének az érintett egyetemek Erasmus+ és Horizont programokban részt venni - és ez még csak a jéghegy csúcsa. Elhoztuk a hét legfontosabb híreit az egyetemi felvételivel, a tanári tiltakozásokkal és leendő középiskolásokra váró fontos vizsgákkal kapcsolatban is.
Erasmus-ügy: nem is nagyon értik a konfliktust?
A békés rendezés pártján vannak, miközben nem is nagyon értik a konfliktust – ezt mondta Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő az M1-nek.
Orbán Viktor az Erasmus-ügyről: ha nem tudnak megállapodni, a költségvetésből fizetik ki az ösztöndíjakat
Az Erasmus-ösztöndíjakról is beszélt Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában.
Neptun-üzenetben válaszolt a Semmelweis Egyetem rektora az orvoskar dékánjának kritikájára
"Sajnálom, a vetélytársam az egyéni ambícióit a Semmelweis Egyetem becsülete és érdeke elé helyezi" - írta az egyetem jelenlegi rektora, reagálva Kellermayer Miklós rektorválasztási videójára.
Oktatói Hálózat: a kormány a felelős 21 magyar egyetem európai pályázati lehetőségeinek felfüggesztéséért
Bizonytalan helyzetbe kerültek a nemzetközi csereprogramok, a helyzetet záros határidőn belül rendezni kell, hogy 2024-ben is lehessen pályázni. Az Oktatói Hálózat szerint a helyzetért a kormány a felelős.
A Corvinus is a zsebébe nyúlna, ha kellene: kifizetnék a hallgatóknak járó Erasmus-támogatásokat
Egy biztos: a 2024-es szerződésekről legkésőbb március végéig meg kell állapodnia a kormánynak az Európai Bizottsággal.
Gulyás Gergely: kifizetik a 2024-es Erasmus-ösztöndíjak költségét, ha nem tudnak megállapodni az Európai Bizottsággal
Ha nem tudnak megállapodni az Európai Bizottsággal, akkor az EU bíróságánál pert fognak indítani az Erasmus-ösztöndíjról szóló határozattal szemben - erről is beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki kormányinfón. Cikkünk folyamatosan frissül.
Ha kell, saját zsebből finanszírozná az Erasmus-féléveket a Szegedi Tudományegyetem
A szegedi egyetem kuratóriumi tagjai az ügyben már egyeztettek is egymással, és teljesen egyetértettek.