A 10 legnépszerűbb kar az idei felvételin
Bár az idei ponthatárok magasabban alakultak a tavalyiaknál, a legnépszerűbb karokat összegző tízes lista természettudományi és műszaki területen oktató szereplőinél még mindig az átlagos ponthatár alatti követelmény a jellemző. Az átlagot képző mérleg másik oldalán viszont, jellemzően a gazdaságtudományi és bölcsészettudományi szakokon a maximális teljesítményű középszintű érettségi vizsga, illetve középiskolai tanulmány sem volt önmagában elegendő, hiszen 400 pont feletti eredmény szükségeltetett.
Két és félmilliárdos uniós projekt a Kecskeméti Főiskolán
Három nagyobb építkezés kezdődik meg a Kecskeméti Főiskolán a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretein belül elnyert két és félmilliárdos uniós támogatásból. A Tanítóképző Karon pedig már le is tették annak az új Oktatás-módszertani Központnak az alapkövét, melynek céljai közt szerepel, hogy a természettudományi oktatásra készítse fel a főiskola óvodapedagógus és tanító szakos hallgatóit. A háromszintes épület 650 négyzetméteren terül majd el.
A legtöbb sikertelen felvételiző jövőre újra próbálkozik
Tíz középiskolásból kilenc jövőre újra felvételizik, ha idén nem vették fel.Egy nemrég lezárult kutatás szerint minden negyedik diák áll munkába, ha nem kerül be az általa megcélzott szakok valamelyikére.
12 tipp: mit tegyél és mit ne az egyetemi éveid alatt
Nem mindenki tudja 15-16 éves korában, hogy mivel fog/szeretne foglalkozni miután befejezte a tanulmányait, sőt sokan még a diploma megszerzése után sem biztosak abban, hogy az az irány, amit korábban választottak jó döntés volt-e. Akik tudják, azok szerencsésebbek, és valószínűleg azon a pályán fognak dolgozni, amit már réges-régen megcéloztak. A most következő tanácsok azonban nekik is hasznosak lehetnek egyetemi éveik alatt.
Lassan elfogynak a fizikatanárok?
Rendkívül kevesen jelentkeztek mesterképzésekre, de még 50 százalékukat sem vették föl, mert nem volt diplomájuk. Fizikatanári mesterszakra összesen 42 hallgató került be, miközben két éve 60-an kaptak fizika szakos egyetemi szintű tanári diplomát - olvasható a Népszabadság keddi számában.
Akár az 54 millió forintot is elérheti a rektorok éves fizetése
A Magyar Nemzet információi szerint akár 54 millió forintot is hazavihetnek évente az egyetemek, főiskolák vezetői.
Negyvenezren a debreceni Campus Fesztiválon
Több mint negyvenezer látogatót vonzott a debreceni Campus Fesztivál, amelyet idén először - a Vekeri-tó partja helyett - a Nagyerdőn rendeztek meg.
Egyre többen jelentkeznek itthonról az erdélyi magyar szakokra
A magyarországi jelentkezők számának ugrásszerű növekedése a következő egyetemi tanév nagy újdonsága a kolozsvári Babes–Bolyai Tudományegyetemen.
Nemzetközi toleranciatábor kezdődött a Vajdaságban
A vajdasági Topolyán (Backa Topola) vasárnap este megkezdődött a Duna menti régiók és városok fiataljainak III. nemzetközi toleranciatábora.
Vélemény: Hogyan szívatják állami pénzből a felvételizőket?
Visszatartott közadatok, kifütyült miniszter, olvashatatlan kivetítő, béna salsa táncosok, lehaló weboldal - kinek miért jó ez az egész bohóckodás az állami tulajdonú Educatio Kht. szervezésében? Mert a diákoknak biztosan nem.
Mesterképzésben még hirdetnek államilag támogatott helyeket
Augusztus 10-éig lehet a pótjelentkezéseket beküldeni a meghirdetett helyek közül egy szakra - tájékoztatott Bakonyi László, az Oktatási Hivatal elnöke július 24-én, Budapesten. A jelentkezéseket idén már az Oktatási Hivatal címére kell postázni, de elektronikus formában is jelentkezhetnek a felvételizők a 156 alapképzésben, 5 egységes, osztatlan képzésben, 245 mesterképzésben és 52 felsőfokú szakképzésben meghirdetett helyre. Államilag támogatott finanszírozási formában csak mesterképzéseket hirdetnek meg az intézmények.
Lemaradtak a miniszter listájáról a szlovákiai magyar iskolák
Lemaradtak az oktatási miniszteri listáról a szlovákiai magyar iskolákban rendezett versenyek, ami számukra anyagi hátránnyal jár - írja az Új Szó című szlovákiai magyar napilap pénteken.
Hét óra óta elérhetetlen a felvi.hu
Egy órával a felvételi ponthatárok kihirdetése előtt elérhetetlen az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda honlapja, a felvi.hu. Izgulhatnak a most felvételizők.
Véghajrá: felvételi ponthatárok percről-percre
Este nyolctól nyilvánosak az idei felvételi ponthatárok, ha nem jutottál ki a Millenárisra, nálunk élőben követheted a legfrisebb információkat és tudnivalókat na és persze megtudhatod a legfontosabbat: hogy hova vettek fel.
Este nyolc órától felvételi ponthatárok, elemzések az eduline-on!
Ma este hozzák nyilvánosságra az idei felvételi ponthatárokat, ezzel mintegy 127.500 ezer felvételiző sorsa dől el.
Regisztrálj, és vidd el a barátaidat nyaralni
Négy darab repülőjegyet sorsolunk ki azok között akik az elkövetkező egy hónapban regisztrálnak az oldalon.
Mennyit keresnek az egyetemek vezetői?
Nem minősül közérdekű adatnak a rektorok fizetése, így nem hozzák nyilvánosságra juttatásaik összegét a felsőoktatási intézmények vezetői - áll a Magyar Rektori Konferencia a Magyar Nemzet számára eljuttatott állásfoglalásában. A lap által megkérdezett alkotmányjogász véleménye szerint nincs olyan szabály, amely felmentené a rektorokat az állami intézmények vezetőire vonatkozó adatszolgáltatási kötelezettség alól, így egy ellenük indított, sikeres pert is elképzelhetőnek tart.
Mennyi ideig tart az ideális gyakorlati munka?
Dirk Wölfer, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) kommunikációs vezetője szerint minimum hat hónapig, ha viszont ennél rövidebb ideig tart csak a gyakorlat akkor annak hatékonysága komolyan megkérdőjelezhető.
A szociálisan rászorultak többletpontjai ellen tiltakoznak Ukrajnában
Aláírással tiltakoznak kárpátaljai diákok, amiért az oktatási miniszter korábbi ígérete ellenére sem szünteti meg felvételi során a szociálisan rászorultak többletpontjait - adja hírül a ukrán forrásokra hivatkozva a Dunatv. Igazságtalannak vélik, hogy a bejutási küszöböt alig elérő diákok kiszorítsák a maximális pontszámmal érkezőket, ha pedig nem teljesülnek követeléseik, az ukrán oktatási minisztérium épülete előtt tüntetnének a fiatalok.
A felvételizők szerint is emelni kellene a minimum ponthatárat
A középiskolások egyetértenek a felsőoktatási intézményvezetők álláspontjával, mely szerint 200 pontra emelnék a 160 pontban meghatározott felvételi minimumot - derült ki a Felsőoktatási Információs Szolgálat (FISZ) kutatásából. 264 érettségit adó középiskola 3086 diákja vett részt a kutatásban, akik 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben tesznek érettségi vizsgát, és biztosan szeretnének továbbtanulni valamely felsőoktatási intézményben.