Pécsi középiskolás lány nyert egyetemi ösztöndíjat
A Közép-európai Egyetem Üzleti Kara 2009 januárjában nyílt versenyt hirdetett, melynek során. a résztvevő középiskolásoknak politikai, gazdasági és általános műveltségbeli tudásukról kellett számot adniuk.
Kérjük, ne próbálják ki otthon – vizsgák a közgázon
Folytatódnak a Corvinus Egyetem Gazdaságtudományi karán tanuló olvasónk gondolatai a vizsgaidőszak alatt.
Maradj itthon és tanulj angolul
Az ELTE Jogi Továbbképző Intézete szeptemberben egy új szakkal örvendezteti meg hallgatóit, és elindítja Magyarország első angol nyelvű posztgraduális képzését, Európai üzleti szakjogász néven. A képzésért Dr. Király Miklós, az egyetem dékánja a felelős.
Nyári tábor? – Érvek és ellenérvek
Hamarosan kikerül az a bizonyos „V” betű is a táblára, és a diákok rohannak a nyárba. Nyáron márpedig táborozni kell!
Szakirányú továbbképzések
Csökken az érdeklődés a diploma utáni szakirányú továbbképzések iránt, hiába bővül folyamatosan a kínálat. A legtöbben néhány évvel az államvizsga után és saját akaratukból, nem pedig munkahelyi követelésre folytatják a tanulást.
A Facebook mégsem rontja a jegyeket?
Egy friss kutatás cáfolta egy korábbi tanulmány eredményeit, miszerint a Facebook-ot használó fiataloknak rosszabb a tanulmányi átlaga társaikéhoz képest.
Vizsgák vs. én – első menet
Előreláthatólag 4 menet, 4 ellenfél. Főleg azért előreláthatólag, mert nem lehet kizárni a bukás esélyét. Szép is lenne, ha minden elsőre meglenne. A Műszaki Egyetemen vizsgázom mérnök informatikus szakon. Június 10-én délután már a teljes szabadság biztos tudatával rohangálhatnék a városban. Sajnos ez még arrébb van, sőt egyáltalán nem biztos, hogy tényleg ilyen könnyen megúszom ezt a vizsgaidőszakot.
Túl gyorsan rohan az idő - vizsgaidőszak Bécsben (2. rész)
Ezen a héten folytatódott a külföldön tanuló diáklány megmérettetése az egyetemen. Ebben a bejegyzésében olvashattok arról is, milyen Bécsben élni.
Új közigazgatási képzési programok
Évente 75 ezer hallgató fordul meg a Kormányzati Szolgáltató Központ (KSZK) különféle tanfolyamain. Az intézet oroszlánrészt vállal a magyar EU-elnökség előkészítésében is.
A sikeres vizsga receptje a Műszaki Egyetemen
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karán mérnök informatikus szakra járok. Eddig még nem volt érkezésem túl sokat foglalkozni azzal, hogy megemlékezzek bejegyzés formájában a vizsgaidőszakról, pedig számomra már hétfőn elkezdődött. A KTH-s időszámítás szerint még csak pótlási hét van, de szerencsére most is van vizsga, így akinek nem kell pótolni semmit (mert nem lógta el az órák 80%-át), az nekifuthat egy BSZ* vizsgának péntek reggel.
A jó jegyzet jó jegyhez vezet
Ha a legjobb iskolába, egyetemre szeretnél bejutni, ahhoz igazán sokat kell tanulni, illetve legjobb, ha a suliban töltött időt okosan használod fel. Ez azt jelenti, hogy érdemes odafigyelni és a hallottakat egy jól használható jegyzet formájában rögzíteni. Mitől jó egy jegyzet? Cikkünkből megtudhatod.
Hét last-minute stratégia a jegyszerzésre
A szakdolgozatok leadása május 15-ével szinte minden főiskolán és egyetemen lezárult, a tanárok így újra erejük teljében vannak, hogy még a vizsgaidőszak előtt lenyúzzanak egy bőrt hallgatóikról.
Diplomahonosítás Magyarországon
Vaskos dokumentációt és pénztárcát igényel, de ma már viszonylag egyszerű a külföldi oklevelek hazai elismerése. Az online diplomagyárak hallgatói viszont esélytelenek.
Vizsgaidőszak az ELTE bölcsészkarán - 2. rész
Jut-e idő barátokra, álláskeresésre, keleti bútorokra vagy játékra vizsgaidőszak alatt? Egy mozgalmas hét története az ELTE bölcsészkarán egy hallgató szemszögéből.
Tanulás belföldiül
Miközben egyre több bevándorló érkezik a fejlett országokba, az érkezők nyelvi oktatása sok helyütt hiányos. Magyarországon egyelőre csak projektkezdemények léteznek.
Megszűnne a nyolcosztályos gimnáziumi oktatás
Új törvényjavaslatban kezdeményezi a nyolcosztályos gimnáziumok átszervezését, valamint a nem szakrendszerű oktatás bővítését a többcélú közoktatási intézményekben Magyar Bálint és Sándor Klára SZDSZ-es képviselők - írja a Népszava. A kezdeményezésre Sió László Fideszes oktatáspolitikus úgy reagált: a szabaddemokraták jogalkotási dühe jogbizonytalanságot eredményez, nem lehet a hetente változó jogszabályok mellett köz-és felsőoktatási intézményeket működtetni.
Balaton Regatta evezősverseny
A Pannon Egyetem legrangosabb rendezvénye a Balaton Regatta evezősverseny, mely tavaly ünnepelte 10. jubileumát. Idén május 22-én mérik össze erejüket a veszprémi és keszthelyi csapatok Balatonalmádiban a Hotel Nereus strandján.
Ha a tanár pikkel rád...
Egy tökéletes világban minden tanár izgalmas, érdekes órákat tartana, elkötelezett lenne a tanítás és a tanulók iránt, és élete egyik fő céljának azt tartaná, hogy kihozza belőlük a maximumot annak érdekében, hogy megvalósíthassák vágyaikat. A valóságban azonban sajnos nagyon sok tanár abban leli örömét, hogy megrövidíti a diákok szünidejét a rengeteg házi feladattal, és rendszeresen visszaél a hatalmával. Tehetsz ellene!
Már elsőben látni, kiből lesz a lúzer
Azok a gyerekek, akiket jelentősen megvisel az óvoda kellemes légkörét felváltó, kihívásokkal teli iskola, minden bizonnyal az osztály balekjai lesznek.
Szakmai gyakorlat - másképp
A mai felsőoktatásból egyelőre hiányoznak azok a mechanizmusok, amelyek révén a képzés közelebb kerülhet a munkaerő-piaci igényekhez. Ezeket az egyetemi, főiskolai hallgatóknak, illetve a pályakezdőknek maguknak kell „pótolniuk”: aki felismeri a piaci igényeket, s ennek megfelelően menedzseli önmagát, számíthat csak sikerre.