Tudáshasznosítás: elmélet és gyakorlat egysége
Megtartották a Tudományegyetemi Karok Kapcsolatok Napját: új irányokat jelöltek ki az oktatásban és a tanárképzésben, szélesednek a kapcsolatok a versenyszférával, átadták a Tudományegyetemi Karokért Díjat, és megalakult a Zeneművészeti Kar Támogatói Köre is.
A diákszervezetek sem kifogásolják az állami fenntartású iskolák javaslatát
Állami fenntartású iskolák: igen a diákszervezetek részéről is.
Zságer Balázs: aki jól tévesztett pályát
A Zagar neve jól cseng a magyar és a külföldi elektronikus zene rajongók körében. Zenéjükre az amerikai CSI Helyszínelők című sorozat készítői is felfigyeltek, több számuk is hallható volt már az egyes részekben. Elismertségüket mi sem jelzi jobban, hogy a Depeche Mode tagjai személyesen választották ki őket előzenekaruknak a nyári budapesti koncertre. A csapat egyik alapító tagja Zságer Balázs, aki képzőművész helyett informatikus lett, végül a zene vált fő hivatásává. A karrierről és a tanulásról beszélgettünk vele:
Összegyűlik a felsőoktatási média
Egyetemi és főiskola újságírók találkoznak egymással és a szakma neves képviselővel a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sajtó Egyesület (MESE) nyolcadik Felsőoktatási Média Konferenciáján március 12-13-án, a Szent István Egyetem gödöllői kampuszán. A Magyar Sajtó Napja alkalmából ünnepélyes díjátadón ismerik el a hallgatói írásokat, fotókat és idén elsőként átadják az Év Campus Honlapja díjat is.
Vége a tinédzser zombie-knak
Egy oxfordi professzor memóriavizsgálataira alapozva azt állítja, hogy a kamaszok maradjanak reggel plusz két órát az ágyban, és csak 11-re menjenek iskolába.
Önállóan gondolkodó gyerekeket kell nevelni
Ha mindannyian vegetáriánusok lennénk, mi történne a tehenekkel? Mit okoz az erózió? Láttam szellemeket az interneten is, szóval tényleg léteznek, ugye? Ha hagyjuk, hogy a gyerekek fantáziája szabadon szárnyaljon, ilyen és ehhez hasonló meglepő és lenyűgöző következtetésre jutnak.
Rekord számú csapat a IX. BME Nemzetközi 24 órás Programozóversenyen
Sikeresen lezajlott február 28-án a IX. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny – a Challenge24 internetes előválogatója, amelyre az idén rekord számú csapat regisztrált. Az eseményt a Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete bonyolította le. Az internetes előválogatón a német UlmReds nevű német csapat érte el a legjobb eredményt, míg a legeredményesebb magyar csapat, a Monkey Island a nyolcadik helyen végzett. A május 1-3. között megrendezésre kerülő döntőre a tavalyi első 3 csapat mellet a legjobb 27 csapatot hívják meg a szervezők.
Keresőmarketing specialisták a munkaerő piacon
Kiosztották az első keresőmarketing specialista okleveleket a MÜTF-ön.
Mit kell tudni a Katonai Erasmusról?
Egyetlen ország katonai oktatási intézményrendszere sem rendelkezik minden szakmai területre kiterjedő magas szintű tudást nyújtó, illetve költség-hatékonyan működtethető képzéssel. Így természetes módon adódik a szövetséges és partnerországokkal való együttműködés, valamint a szükséges képzési kínálat és lehetőségek bővítése. Siposné Kecskeméthy Klára ezredes, a ZMNE mb. oktatási rektorhelyettesének átfogó körképe a Katonai Erasmusról.
Kik számíthatnak sikerre az informatikai iparágban?
A szakmai tudás sohasem tökéletes, azt mindig lehet és kell is fejleszteni – Papp László, az RRC Hungary Hálózati Üzletágának csoportvezetője
CISM-felkészítő kurzus indul!
Nemzetközi szakmai közösség tagjai lehetnek az informatikai és információbiztonsági vezetők.
Ingyenes kurzus köztesszoftver-fejlesztés témában
Folytatódik az Oracle Hungary sikeres Junior Képzés programja.
Felső vagy hasznos oktatás?
Dr. Horvai György kémikus, szakterülete az analitikai kémia, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémia Tanszékének vezetője, egyetemi tanára. A több mint 35 éve pályán lévő, elismert szakembert arról faggattuk, hogy személyes tapasztalatai alapján a mai világban mit és hogyan célszerű oktatni, illetve tanulni.
Oktatással a válság ellen
Az Intel elnöke, Craig Barrett az oktatás és kutatás-fejlesztés fontosságára hívta fel a figyelmet.
Felvételi adatfeldolgozás - mi várható a következő hónapokban
A beérkezett felvételi lapok feldolgozása folyamatban van - közölte az OFIK az Edupress-szel. Sokan már most érdeklődnek, miért nem tudják adataikat megtekinteni a felvi.hu honlapon most indult Aktuális kérdések menüpontban megtalálhatók lesznek a felvételizők által az adott időszakban leggyakrabban feltett kérdésekre adott válaszok.
Kirekesztik a szegregációt?
Folytatódik az állami fenntartású iskolákról szóló javaslat szakmai egyeztetése, ennek keretében Hiller István oktatási és kulturális miniszter 2009. március 5-én a szülői szervezetekkel tárgyalt. A megbeszélésen az Országos Szülői Érdekképviseleti Tanács tagszervezetei vettek részt, mint kiderült: egyaránt támogatják az állami fenntartású iskolák létrehozását – olvasható az Oktatási és Kulturális Minisztérium közleményében.
A világ legnagyobb MBA-kiállítása Budapesten
Karrier és oktatási szakkiállítás 2009. március 19-én az üzleti képzések iránt érdeklődők számára.
1 milliárdból csúcstechnológia kutatásra
1 milliárd forintot nyert csúcstechnológiai kutatás-fejlesztésre a Szegedi Tudományegyetem. Célegyenesben az intézmény több pályázata.
Európai színvonalú Mesterképzési Központ a BGF-en
A bolognai rendszer bevezetésével határozott verseny indult meg az egyetemek és a főiskolák között a mesterképzésekért, illetve az MSc képzésre jelentkezőkért. A Budapesti Gazdasági Főiskola – a nemzetközi tapasztalatokat alapul véve – Mesterképzési Központot hoz létre, melynek feladata a mesterképzések központi szintű irányítása, koordinációja.
Az oktatás kitörési pontjai
Az oktatás kitörési pontjait, a tudomány és a versenyszféra közötti szoros együttműködésekben rejlő lehetőségeket igyekszik feltárni a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok a Kapcsolatok Napján. A Tudáshasznosítás élvonalában: elmélet és gyakorlat egysége gondolat jegyében megrendezendő program az oktatás és kutatás piacképessé tételét, a végzett hallgatók elhelyezkedési esélyeinek javítását vizsgálja 2009. március 6-án.