IT fejlesztés a BGF Zalaegerszegi Intézetében
Pályázati forrásból és szakképzési hozzájárulásból felszerelt modern, a hallgatók és az oktatók magas színvonalú munkáját egyaránt segítő infokommunikációs technológiai termeket avattak fel a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Karának Zalaegerszegi Intézetében.
7 milliós összdíjazású fejlesztői verseny indul
Nemzetközi szintű fejlesztői verseny az egyetemi és főiskolai programozó-hallgatók körében Magyarországon idén először.
Gyógyszeripari Innovációs Pólushálózat alakult Magyarországon
Debrecen, Szeged és Pécs összefogása a gyógyszeripar versenyképességének növelésére.
MBA - Probléma vagy megoldás?
Felelős-e az üzleti oktatás és a vezetőképzés a gazdaság meghatározó személyiségeinek döntéseiért, így közvetetten a jelenlegi pénzügyi válságért? A budapesti székhelyű CEU Business School, azaz a Közép-európai Egyetem Üzleti Karának professzorait jó ideje foglalkoztatja már ez a téma.
A közös nevező: informatikai menedzser képzés a CEU Business School-ban (x)
Az IT szektorban dolgozók életében gyakorta felmerülő probléma, hogy a műszaki szakemberek és az üzleti döntéshozók nem beszélik egymás nyelvét. A technológiai guru fel nem fogja, hogy a közgazdász miért nem érti azt, ami számára alapvető, a menedzser pedig úgy látja, az informatikus nem képes laikusok számára is érthetően elmagyarázni koncepcióját. A CEU Business School (a Közép Európai Egyetem Üzleti Kara) hazánkban, sőt szinte egész Európában egyedülálló képzése ezt a problémát célozza meg immáron hatodik alkalommal induló informatikai menedzser mesterképzésével.
Alacsonyabb képzési szintet igényel az ipar
Az elmúlt másfél évtized változásai a felsőfokú szakképzésben tanulóknak kedveznek
BKF nyílt nap Kepes Andrással
Idei utolsó nyílt napját rendezi meg a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola február 7-én. A diákokkal közösen leforgatott vírusfilm, illetve a főiskola rádiójával közösen létrehozott műsorszámot követően ezúttal Kepes András íróval, televíziós műsorvezetővel színesítik a rendezvény programját.
Díjeső a Bartók konzi diákjainak
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanulói nyerték a VII. Országos zenekari verseny mindkét kategóriáját, sőt a január 31-én, a Zeneakadémia Nagytermében rendezett megmérettetés különdíjait is javarészt ők hozták el.
Kötelező tantárgy az illemtan
Kötelező tantárgyként vezette be januártól az illemtant a dél-angliai Brighton College, amelynek bentlakásos internátusában 1200 ifjú brit tanul, akár 3 éves kortól egészen 18 éves korig
Kihallgatták a mándoki tanárverőket
Mándok - Szerdán délután egy édesanya és lánya vert meg Mándokon egy fiatal tanárnőt.
Szeged lézerközpontért pályázik
Magyarország kiemelt stratégiai célja egy európai kutatási nagyberendezés helyszínének megszerzése, ezért Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter irányításával hazánk pályázatot nyújtott be az Extreme Light Infrastructure (ELI) elnevezésű szuperlézer befogadásának elnyerésére. A helyszínértékelő bizottság javaslata alapján Magyarország Szeged helyszínnel pályázik, jelentette be a Kutatás-fejlesztésért Felelős Tárca Nélküli Miniszter Hivatala 2009. február 3-án.
Szinkronizált tudás a felsőoktatás kapujában
Kutatást készített a Károly Róbert Főiskola a 2008 szeptemberében felvételt nyert és beiratkozott hallgatói körében a felsőoktatási motivációjukról, illetve az intézménytől várt szolgáltatásokról. A felméréséből kiderült, hogy a hallgatók többsége elvárja az oktatók segítőkészségét, a naprakész ismeretek átadását, és azok izgalmas tálalását, illetve a tanulmányokhoz szükséges oktatási segédletek elérhetőségét.
Február 7. - a Debreceni Egyetem Napja
A hagyományteremtő jelleggel idén első alkalommal megrendezendő Debreceni Egyetem Napja több, a hazai felsőoktatást szorosan érintő kérdésre próbálja ráirányítani a figyelmet 2009. február 7-én.
Mesterutak
Az oktatási miniszter szeptemberi döntése szerint 21.700 fő kezdheti meg a mesterképzést 2009-ben. Részletek a HVG Diploma 2009 különszámából.
Digitális szakadék a generációk között
A gyerekek – az internet generáció fiataljai – egyre több és több időt töltenek a televízió, a számítógép vagy a játékkonzolok előtt ülve. Egyes felmérések szerint ez az idő átlagosan napi hat órát is kitesz.
Folytatódik a felvételi menetrend
Közeleg egy újabb határidő: február 16-a éjfélig lehet jelentkezési lapot beadni - Felvételi menetrend a HVG Diploma 2009 különszámból.
A koncentráció segítségével bármi lehetséges?
Uri Geller utódja, a „Kiválasztott”, aki nem más, mint Danny Blue 36 ezer diákot látogat meg az év első negyedében. Előadásában többek között azt is megmutatja a tanulóknak, hogy koncentrációval és memóriával mennyire tudják javítani a képességeiket. Interjúnkból kiderül, hogy miért teszi mindezt a mentalista.
Tanulni kell a tanulást is
Hajnalig tartó görnyedés a jegyzetek felett, kilátástalannak tűnő harc a mérhetetlen információtömeggel, a végeérhetetlen ismétlések ismétlése – mindezt miért? A tanulásért, a jó, jobb jegyért, a vizsgán átcsúszásért. Pedig tanulni lehet könnyedén is, és a magabiztos tudás nyugalommal, sőt mi több örömmel tölt el. Csak tudni kell a tanulás mechanizumusát és módját.
Valencia egyetemi együttműködés iránt érdeklődött Debrecenben
Valencia régió küldöttsége január 26-án látogatott a Debreceni Egyetemre. A spanyol terület elsősorban agrárgazdasági projektjeinek megvalósításához keres külföldi partnereket, a debreceni intézmény számára pedig már konkrét javaslatokat fogalmazott meg, melyek többek között a megújuló energia, a vízgazdálkodás és az innováció témakörét érintik. A küldöttséget a Külső Kapcsolatok Igazgatósága és a Tudományegyetemi Karok munkatársai fogadták Turi Gábor igazgató és Mihálydeák Tamás elnökhelyettes vezetésével.
Fortuna kegyeltjei: fiatalok és a diplomások
Az iskolai végzettség erősen meghatározza, mennyire tarjuk magunkat szerencsének.