Szép új kollégiumot mindenkinek
Az elmúlt másfél évben PPP-beruházás keretében három új kollégiumot adtak át: Sopronban, a Nyugat-Magyarországi Egyetemen (400 férőhely), a gödöllői Szent István Egyetemen (464 férőhely) és a Budapesti Műszaki Főiskolán (400 férőhely) - áll az Oktatási és Kulturális Minisztérium év végi közleményében.
Nyílt nap a Gábor Dénes Főiskolán
A Gábor Dénes Főiskola (GDF) január 10-én, csütörtökön 10 órai kezdettel nyílt napot tart.
Környezetkultúra - új szak indul Szekszárdon
2008 szeptemberétől új szakot indít a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Főiskolai Kara, a környezetkultúra BA szakot.
Az ELTE-TTK nyílt napot szervez a lágymányosi kampuszon
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara (ELTE TTK) január 11-én 9 órai kezdettel nyílt napot rendez az egyetem lágymányosi kampuszán. A rendezvényen az érdeklődők megismerkedhetnek a kar képzési lehetőségeivel, hallgatói életével, illetve tájékozódhatnak a felvételi eljárással kapcsolatos tudnivalókról. Kiemelt szakmai szempont a BSc képzésekkel történő elhelyezkedés és továbbtanulási lehetőségek bemutatása, és részletes tájékoztatást adnak a tanárképzésről.
Nyílt napok a Nyíregyházi Főiskolán
A 2008. évi felvételi eljárásról tartanak nyílt napot január 8-án és január 29-én délelőtt 10 órától a Nyíregyházi Főiskolán.
Nyitott kapuk Győrben
Nyitott kapuk címmel tart továbbtanulási rendezvényt a Széchenyi István Egyetem január 8-án, kedden. A jelentkezési stratégiához szükséges információk mellett a tanulmányok rendszere és követelményei, a diploma megszerzése utáni elhelyezés is kiemelt szerepet kap a szakok bemutatásakor.
Megkezdődőtt a jelentkezési időszak
Már összeülhettek a családi kupaktanácsok, a baráti társaságok, hogy áttanulmányozzák az idén csaknem ezer oldalon megjelent Felsőoktatási felvételi tájékoztatót, amelyben számos alapszak, 85 mesterszak és további felsőfokú szakképzések listáját böngészhetik a pályaválasztók. A döntés nem csak a kb. százezer potenciális jelentkezőt, hanem családjukat is érinti.
Pályaorientációs nyílt nap a ZSKF-en
A Zsigmond Király Főiskolán (ZSKF) január 8-án nyílt napot rendeznek, ahol a gazdaságtudományi, bölcsészet- és társadalomtudományi területen hirdetett szakokat ismerhetik meg az érdeklődők. A rendezvényen a látogatók betekintést nyerhetnek a főiskola oktatási rendszerébe, részletes tájékoztatást kaphatnak az összes képzésről, megismerkedhetnek a neves oktatókkal, feltérképezhetik a potenciális munkaerő-piaci lehetőségeiket.
Fiatal tudósok a Nobel díj átadásán
Gilyén András és Spohn Márton MAFITUD-tagok képviselték hazánkat a Stockholm Internetional Youth Science Seminar (SIYSS) eseménysorozatán 2007. december 4-11. között. Gilyén András a Magyar Innovációs Szövetség delegáltjaként jutott ki, míg Spohn Mártont az EU Fiatal Tudósok Versenyén szerzett I. helyezésével kvalifikálta magát.
Diákmédia pályázat elsősorban középiskolás diákok számára
A Diák- és Ifjúsági Újságírók Országos Egyesülete (DUE) tizennyolcadik alkalommal írja ki országos diákmédia pályázatát hat kategóriában. Bármelyik iskolatípus tanulói, valamint szerkesztőségei pályázhatnak.
A felsőoktatás reformlépéseit összegezte az OKM
A kormány arra törekszik, hogy versenyképes és minőségi felsőoktatás legyen Magyarországon. A 2007-ben végrehajtott újabb reformlépések is ezt a célt szolgálták- írja az Oktatási és Kulturális Minisztérium közleményében, amelyben az elmúlt év eredményeit és a következő év változásait összegezte.
Második nyílt nap a Károly Róbert Főiskolán
Második alkalommal rendezi intézményi felvételi tájékoztatóját a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola 2008. január 5-én.
Szilveszter 2007 Budapest - ott voltunk...
A szilveszteri „kötelező bulizás” nem mindenkinek a szíve csücske, de mivel a tévé évbúcsúztató programjai nem jelentenek különösebb alternatívát, az ember gyorsan az utcán találja magát egy pezsgővel a kezében.
Nyílt nap a Szolnoki Főiskolán
A Szolnoki Főiskola január 9-étől kezdődően három héten át Nyílt Napot rendez szerdánként 10 órától az Ady Endre úti épület I. előadójában.
A jelentkezők megoszlása régiók szerint
A felsőoktatásba jelentkezők és a felvettek aránya régiónként eltérő képet mutat, melynek több oka lehet. Ilyen a régiók között eltérő képzési kínálat, a demográfiai jellemzők és az ezzel összefüggő középiskolai tanulói összetétel. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ ezúttal a 2007-es jelentkezések során mutatkozó régiók szerinti tendenciákat vizsgálta.
Útravaló a hátrányos helyzetű diákoknak
Az Útravaló ösztöndíjprogram 2005-ös indítása óta csaknem 27 ezren vettek részt a hátrányos helyzetű diákokat segítő programban - közölte az oktatási tárca.
A britek legfeljebb öt kurzusra jelentkezhetnek
Az Egyesült Királyságban évente körülbelül 500.000 fiatal adja be jelentkezési lapját a felsőoktatásba, míg Magyarországon 2007-ben valamivel több mint 108 ezer jelentkezés érkezett, ebből tehát látszik, hogy a szigetországban arányaiban kevesebben szeretnének diplomát szerezni, mint nálunk. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ a brit felvételi rendszert vizsgálta.
Változások a felsőoktatásban január 1-jén
Több változás is életbe lép a felsőoktatás területén január 1-jén, így a felsőoktatás új típusú támogatása; a tandíjból származó bevételre vonatkozó szabályozás, s a felsőoktatási hallgatók juttatásairól és egyes térítésekről szóló rendelet is ekkortól hatályos - közölte az oktatási tárca.
Felsőoktatási beruházások a kollégiumokban
Kilencezer új, illetve felújított kollégiumi férőhelyet adtak át a felsőoktatási beruházások keretében az elmúlt másfél évben - közölte az oktatási tárca.
2008 a kultúrák közötti párbeszéd európai éve
A brüsszeli Európai Bizottság javaslatára, az Európai Parlament és a Tanács döntése alapján 2008 "a kultúrák közötti párbeszéd európai éve" (European Year for Intercultural Dialogue - EYID) lesz. A szervezők az eseménysorozattal főképp a fiatalokat kívánják megnyerni a kultúrák közötti nyitott párbeszéd ügyének.