Világ-nyelvprogram pályázat
A Tempus Közalapítvány a Munkaerő-piaci Alap képzési alaprész támogatásával pályázatot írt ki a magyarországi, szakképzési évfolyamokat működtető közoktatási intézményeknek. A program átfogó célja a magyar középfokú szakképző intézmények szaknyelvi oktatásának fejlesztése, amelyet külföldi vendégtanárok fogadásával kíván elérni. A pályázat beadási határideje: október 5.
DAAD ösztöndíjakkal Németországba
DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) ösztöndíjra lehet pályázni november 15-ig különböző kategóriákban a Magyar Ösztöndíj Bizottságnál. Több korosztály jelentkezését várják, ugyanis Németországban tanulhatnak tovább a jelentkezők vagy nyári egyetemen vehetnek részt a győztesek. Minden évben több mint száz magyar ösztöndíjas jut ki Németországba a DAAD ösztöndíjaival.
Virtuális klub egy skóciai kirándulásért
Elindult a VisitBritain on-line játéka, ahol középiskolás osztályok nyithatnak virtuális, személyre szabható klubot. Egy jó név, izgalmas ötletek, ütős zene, kívánatos menü, és minél britebb stílus. Csupán ennyi és sok szavazat kell ahhoz, hogy a résztvevők megnyerjék a fődíjat, egy izgalmas osztálykirándulást Nagy-Britanniába. A játék során a No Thanx együttes is alapít klubbot, ráadásul a népszerű banda meglátogatja a nyertes TuristaOsztályt az utazás alatt.
Környezetvédelmi pályázat a BMF-en
Fogyóban a Föld! Nézd új szemmel a világot! címmel a Budapesti Műszaki Főiskola Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara pályázatot hirdet a fiatalok környezettudatos szemléletének erősítésére, a megújuló energiák (víz-, szél-, nap, bioenergiák) felhasználásának népszerűsítésére a kreatív gondolkodásmód kiteljesítése érdekében.
A győri egyetem nyerte a műszakis sportnapokat
A győri Széchenyi István Egyetemen rendezett XXXVIII. Műszaki Felsőoktatási Sportnapokon kilenc mérnökképzést is folytató hazai egyetem, főiskola vett részt, összesen 350 sportólóval október 1-2. között. A sporttalálkozón hat sportágban 36 csapat versenyzett a kupákért és az egyéni legjobbaknak járó különdíjakért.
RMPSZ: ne csökkentse a hallgatók jogait az új román oktatási törvénytervezet
Romániában új oktatási törvénytervezet látott napvilágot, melyre azért volt szükség, hogy az EU által elvárt szabályoknak megfeleljen az oktatási törvény. Lászlófy Pál István, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségének (RMPSZ) elnöke azonban úgy látja, hogy ez a törvény nem biztosít megfelelő törvényi keretet a kisebbségi magyar hallgatóknak.
Pécsen is tüntettek
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) több mint kétszáz hallgatója gyűlt össze, hogy demonstráljanak a tandíj ellen október 2-án. A keddi tandíjellenes tüntetés délután négykor kezdődött a pécsi 48-as téren.
Élelmiszerbiztonsági fórum volt az EKF-en
Élelmiszerlánc, élelmiszerbiztonság címmel tartottak szakmai fórumot október 3-án az Eszterházy Károly Főiskolán (EKF).
Esély Európában címmel tartanak konferenciát Gödöllőn
Ma a 11 órától kezdődik az a konferencia, melyet a Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ tart Esély Európában címmel. A kistérségi konferenciát Gödöllőn, a Szent István Egyetem kollégiumában tartják, melyben szó lesz a HEFOP támogatási rendszerről, valamint az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) tevékenységéről.
Együttműködés a partneri hálózat fenntartásáért a BKF-en
Rendhagyó és egyedülálló együttműködési megállapodást írtak alá a Kőbányai Önkormányzatok területén működő nevelési és oktatási intézmények vezetői, képviselői és a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) október 3-án.
Anyanyelv-tanítási konferencia az ELTE-n
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete, a Magyar Nyelvtudományi Társaság Magyartanári Tagozata, valamint a Szemere Gyula anyanyelv-pedagógiai kutatócsoport a 2007. évi őszi szakmai napon anyanyelv-tanítási konferenciát szervez közösen a tanítók és a magyartanárok számára október 13-án az ELTE BTK-án.
Állasbörze lesz Debrecenben
A XII. Humarket - Universitas Állásbörzét rendezik Debrecenben, az egyetem díszudvarán november 7-én. Magyarország egyik legnagyobb állásbörzéjén rengeteg kiállító várja az érdeklődőket.
Végzősök Éjszakája a Szegedi Tudományegyetemen
Második alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem az SZTE Alma Mater végzősöket összetoborzó rendezvényét, a Végzősök Éjszakáját október 11-én az SZTE Sporttelepen.
Kinevezések a Nyíregyházi Főiskolán
A Nyíregyházi Főiskola rektora az Oktatási Közlönyben pályázatot írt ki az intézmény magasabb vezetői beosztásainak ellátására. A főiskola szenátusa október 2-ai ülésén véleményezte a pályázatokat. A szenátus egyhangú döntése alapján dr. Jánosi Zoltán rektor öt évre a kancellári feladatok ellátásával dr. Jeney Istvánt, a stratégiai rektor-helyettesi feladtok ellátásával dr. Máthé Endrét, a képzési és oktatási főigazgatói feladatok ellátásával dr. Kovács Zoltánt, a tudományos, kutatási és fejlesztési főigazgatói feladatok ellátásával dr. Kerekes Benedeket bízta meg.
Egészségnap a Szegedi Tudományegyetemen
Az Egy csepp figyelem Alapítvány következő állomása a Szegedi Tudományegyetem József Attila Tanulmányi és Információs Központja lesz, ahol szintén vércukorszint-méréssel egybekötött egészségnapot tart az alapítvány és az intézmény október 9-én, 10 órától. A program az eddigiekhez hasonló lesz, a mérések mellett ismét ingyenes tanácsadás, valamint csökkentett kalóriatartalmú pizzakóstoló várja a látogatókat. Akinek kedve van, megismerkedhet egy új, dohányzásról leszoktató programmal is.
Csökken vagy nő az egyházi iskolák finanszírozása?
"Az állam valótlant állít, amikor azt mondja, hogy nem csökkenti az egyházi iskolák finanszírozására szánt összeget" - jelentette ki a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Oktatási Bizottságának elnöke, Pápai Lajos hétfőn a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet tízéves jubileumi ünnepségén Budapesten. Csepregi András az oktatási tárca egyházi kapcsolatokért felelős titkárságának vezetője ezzel szemben azt állítja, hogy az egyházi iskolák kiegészítő támogatása nem csökkeni, hanem nőni fog.
Comenius tanártovábbképző kurzusok
Az Európai Bizottság pályázatot írt ki pedagógusok részére. Az akció az Európai Unió valamely tagállamában tartott intenzív kurzusokon vagy szakmai és módszertani továbbképzési programokon való részvételhez nyújt lehetőséget az egyéni ösztöndíjat nyert pedagógusoknak. A továbbképzés időtartalma egy-hat hétig terjedhet. Beadási határidő: október 31.
Építőmérnöki Szakmai Hét
A Magyar Mérnökhallgatók Egyesületének BME Helyi Bizottsága október 8-11. között rendezi meg a már hagyományossá vált szakmai programsorozatát, az Építőmérnöki Szakmai Hetet. A rendezvény célja a hallgató - oktató - munkaadó közötti szakmai együttműködés erősítse, illetve a közvetlen kapcsolat kialakítása.
ThinkQuest nemzetközi oktatási weboldalkészítő verseny
Az Oracle oktatási alapítványa (Oracle Education Foundation, OEF) a 9 és 19 év közötti diákok és tanáraik számára idén is kiírta a ThinkQuest nemzetközi versenyt, amelyben a csapatok bármilyen oktatással kapcsolatos webhely készítésére vonatkozó pályázataikkal indulhatnak. A nemzetközi megmérettetésre 2008. április 2-ig adhatják be munkáikat a csapatok a világ bármely tájáról, így Magyarországról is.
Finn vendégelőadó a Zsigmond Király Főiskolán
Finn vendégelőadót fogad a Zsigmond Király Főiskola október 1. és 12. között, hogy kommunikáció témakörben tartson angol nyelvű előadást. Az órák nyilvánosak és ingyenesek.