szerző:
Széplaki Nóra

A diákok hosszú évek óta dolgoznak ki a kreatívabbnál kreatívabb puskázási tippeket (és adják tovább utódaiknak). Tanárokat kérdeztünk: szerintük ezek a leggyakoribb "módszerek".

Kétféle diák létezik: aki tud puskázni, és azt hiszi, hogy a tanár nem veszi észre, és aki egyszerűen képtelen rá. Puskázni persze nem éri meg - de azért sokan megpróbálják. Mutatjuk, hogyan.

1. Üzenet a palackban

Ez a módszer abból áll, hogy egy félig üres üditős flakonról leszedik a fóliát. A hátuljára kerül fel a puska és aztán visszaragasztják az üvegre. Innivaló bárkinek lehet a padján dolgozat írás közben, és mégis miért nézegetné a palackot a tanár?

2. Mire jó egy harisnya?

A testszínű harisnyanadrág feltalálói tudtak valamit.

Amikor a puskázó felveszi a ruhadarabot, a comb felső részéhez helyezi az elkészített papírt. Pont úgy, hogy rálógjon a szoknyája, és ne látszódjon. A dolgozat közben pedig megigazítja a szoknyát, és már ott is van a puska.

3. Kárpótlás a fiúknak: Zoknis trükk

A harisnyás trükköt persze a fiúk is gyakran kipróbálják, csak ők a zokni alá rejtik a puskát. Persze a "zoknis puskázáshoz" szükséges testhelyzet nem tartozik a legkényelmesebbek közé, a bokát ugyanis a másik térden kell pihentetni ahhoz, hogy bármit lássanak is az apró betűkből.

4. Matekórákra tökéletes

Egy fekete számológép és egy ablak melletti pad egyvelege alkotja ezt a trükköt.  A számológép hátuljára halványan írja fel a diák a puskát és mivel fekete alapon feketével van, ezért csak látszik, amikor a fény a megfelelő szögből esik rá. Ugye, milyen leleményes?

5. Két lap, egy anyag

Talán a legelvetemültebb módszer az, amikor bekerül a megoldásokkal teli papír a dolgozatlap alá. És ha meg akar nézni valami információt a diák, akkor felemeli a feladatlapot, megnézi a választ és visszateszi. Annyira egyszerű, annyira képtelen, hogy a tanár bele sem gondol, hogy tényleg megkockáztatja valaki ezt a trükköt.